Search
Asset 2

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا: دوران حکومت رئیسی با ترور و ظلم همراه بود

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در واکنش به درگذشت ابراهیم رئیسی، دوران حکومت او را «وحشیانه» و همراه با «ترور، خطر و ظلم» عنوان کرد.
مايک جانسون رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده در یک کنفرانس خبری در ساختمان کنگره آمریکا در واشنگتن در ۱۷ آوریل ۲۰۲۴ صحبت می‌کند. (Kent Nishimura/Getty Images)

رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده در واکنش به درگذشت ابراهیم رئیسی، دوران حکومت او را «‌وحشیانه» و همراه با «ترور، خطر و ظلم» عنوان کرد.

مایک جانسون در شبکه اجتماعی ایکس نوشت که «دوران حکومت وحشیانه رئیس‌جمهور رئیسی در ایران با ترور، خطر و ظلم همراه بود که طیفی از کشتار زنان معترض به شریعت گرفته تا حمایت از نیابتی‌های تروریست که اسرائیلی‌ها را قتل‌عام می‌کردند را شامل می‌شد.»

این سیاستمدار آمریکایی درباره نحوه درگذشت رئیسی افزود که «همزمان با مشخص شدن جزئیات بیشتر این رویداد، با مقامات امنیت ملی تنگاتنگ در ارتباط باقی خواهم ماند.»

او در حالی که وضعیت کنونی ایران را «سرنوشت‌ساز» خواند، افزود که «ما برای ثبات در خاورمیانه، برای رهبران ایرانی که به دنبال زندگی در صلح با همسایگان خود و غرب هستند و برای روزی که پرچم آزادی در ایران برافراشته شود، دعا می‌کنیم».

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی