Search
Asset 2

درخواست نمایندگان پارلمان آلمان برای قراردادن نام سپاه پاسداران در لیست گروه‌های تروریستی

(sharghdaily.com)
(sharghdaily.com)

تعدادی از نمایندگان احزاب مختلف پارلمان آلمان (بوندس‌تاگ) از دولت این کشور خواستند که با الگو گرفتن از بریتانیا، تلاش کنند که اتحادیه اروپا سپاه پاسداران را در لیست گروه‌های تروریستی قرار دهد.

در همین رابطه نوربرت روتگن، عضو کمیته روابط خارجی پارلمان آلمان از حزب دموکرات‌ مسیحی با انتشار یک توییت به اقدام دولت بریتانیا اشاره کرد و از وزیر خارجه آلمان خواست برای قرارگرفتن نام سپاه در میان گروه‌های تروریستی اتحادیه اروپا بجنگد.

روتگن در توییتر نوشت: بریتانیا در کاری که باید انجام شود، پیشقدم شد. سپاه پاسداران باید در لیست سازمان‌های تروریستی قرار بگیرد. در اتحادیه اروپا همه پیش‌شرط‌ها برای این اقدام موجود است. اگر پیام همبستگی خانم بربوک (با معترضان ایران) جدی است، حالا باید دست به کار شود و برای این هدف بجنگد.

همچنین رناته الت، نماینده حزب دموکرات‌های آزاد در پارلمان آلمان نیز درخواست کرد که سپاه پاسداران فورا به فهرست گروه‌های تروریستی اروپا افزوده شود.

او در توییتر نوشت: اکنون بریتانیا می‌خواهد سپاه پاسداران را به‌عنوان یک سازمان تروریستی طبقه‌بندی کند. آلمان باید سریع‌تر و مشخص‌تر از حقوق بشر حمایت کند. جای سپاه پاسداران در فهرست تروریستی است.

روز گذشته روزنامه بریتانیایی تلگراف خبر داد که قرار است طی چند هفته آینده سپاه پاسداران از سوی دولت این کشور رسماً به‌عنوان یک گروه تروریستی معرفی شود.

پیش از این نیز تعدادی از نمایندگان کشورها در پارلمان اروپا درخواست مشابهی را مطرح کرده و خواهان قرار گرفتن سپاه در لیست گروه‌های تروریستی اتحادیه اروپا شدند.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی