Search
Asset 2

ایالات متحده حملات بیشتری را در شرق سوریه انجام داد 

آمریکا حملات بیشتری را در شرق سوریه انجام داد
جنگنده‌های اف۱۵ ارتش ایالات متحده (Joe Raedle/Getty Images)

پنتاگون روز یکشنبه اعلام کرد که نیروهایش حملات دقیقتری را به اهدافی در شرق سوریه انجام دادهاند. این حملات در پاسخ به حملات مستمر علیه پرسنل آمریکایی در عراق و سوریه بود. 

لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا گفت که عملیات ۱۲ نوامبر علیه تأسیساتی بود که توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و گروههای وابسته به حکومت ایران استفاده می‌‌شد. 

حملات به ترتیب علیه یک مرکز آموزشی و یک خانه امن در نزدیکی شهرهای ابوکمال و میادین انجام شد. 

وی افزود: «رئیس جمهور اولویتی بالاتر از امنیت پرسنل آمریکایی ندارد و او دستور عملیات امروز را صادر کرد تا این موضوع را روشن کند که ایالات متحده از خود، پرسنل و منافع خود دفاع خواهد کرد 

از ۱۷ اکتبر، پرسنل ایالات متحده در عراق و سوریه قربانی حملات مداوم و عمدتاً ناموفق گروههای شبه نظامی تحت حمایت جمهوری اسلامی شدهاند. 

حملات مکرر، نیروهای ائتلاف تحت رهبری ایالات متحده را بر آن داشت تا ماه گذشته مانورهای شلیک مستقیم در پایگاه‌های منطقه را آغاز کنند و حملات هوایی را علیه مکان‌هایی در شرق سوریه مرتبط با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی آغاز کنند. 

ارتش ایالات متحده ۱۲۰۰ نظامی خود را در خاورمیانه نیز مستقر کرده است. طبق گزارشها، وظایف این نیروها شامل عملیات عناصر پدافند هوایی و وظایف پشتیبانی، از جمله ارتباطات و خنثیسازی مهمات انفجاری خواهد بود. 

هفته گذشته، دو فروند اف۱۵ آمریکایی به یک مرکز تسلیحاتی مورد استفاده توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و گروه‌های وابسته به آن در شرق سوریه حمله کردند که آقای آستین آن را «حمله دفاع شخصی» به دستور رئیس‌جمهور جو بایدن نامید 

به گفته یک مقام وزارت دفاع آمریکا (DOD) یک پهپاد آمریکایی MQ-9 Reaper نیز در ۸ نوامبر در حریم هوایی بین‌المللی در نزدیکی یمن سرنگون شد. 

یک مقام وزارت دفاع آمریکا در بیانیه‌ای به اپک تایمز تایید کرد که نیروهای حوثی یمن تحت حمایت جمهوری اسلامی یک پهپاد  Reaper  را سرنگون کرده‌اند. حوثیها یک گروه شبه نظامی شیعه هستند که از سال ۲۰۰۴ با دولت به رسمیت شناخته شده بینالمللی یمن میجنگند. حوثیها در سپتامبر ۲۰۱۴، پایتخت یمن، صنعا را تصرف کردند و جنگ داخلی وحشیانه و بحران انسانی را در این کشور به راه انداختند.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی