Search
Asset 2

تهدید خواننده‌ها برای انتشار قطعه جدید و عادی جلوه‌دادن شرایط کشور

(ISNA)
(ISNA)

تعدادی از خوانندگان و تهیه‌کنندگان عرصه موسیقی با دعوت به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تهدید شده‌اند که اگر قطعه موسیقی جدیدی منتشر نکنند ممنوع‌الخروج و ممنوع‌المعامله خواهند شد.

وب‌سایت «ایران‌وایر» خبر داد که طی روزهای گذشته جلسه‌ای در وزارت ارشاد برگزار شد و در این جلسه تهدیدآمیز از گروهی از خواننده‌ها و تهیه‌کننده‌های موسیقی پاپ و سنتی خواسته است هرچه زودتر یک قطعه موسیقی جدید منتشر کنند و همچنین آنها تهدید شده‌اند در صورت امتناع از این دستور، ممنوع‌الخروج و ممنوع‌المعامله می‌شوند.

به گفته این وب‌سایت خبری، در جلسه وزارت ارشاد با خواننده‌ها و تهیه‌کننده‌های موسیقی، علاوه بر حضور «محمود سالاری» معاون امور هنری و «محمد الهیاری» رئیس‌دفتر موسیقی وزیر ارشاد، یکی از مسئولان فرهنگی قرارگاه «ثارالله» سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز سخنران اصلی جلسه بوده است و مسئولان دفتر موسیقی گفته‌اند در این زمینه کاره‌‌ای نیستند و حتی تحت‌فشار هم قرار دارند.

قرارگاه ثارالله، قرارگاه امنیتی سپاه پاسداران در تهران است که تحت امر فرمانده کل سپاه فعالیت می‌کند مسئولیت اصلی سرکوب اعتراضات در محدوده تهران بزرگ و سایر شهرهای استان‌های تهران و البرز بر عهده این قرارگاه است.

وزیر ارشاد جمهوری اسلامی پیش‌ازاین گفته بود: نهادهای امنیتی شورای امنیت کشور و شورای‌عالی امنیت ملی مرتب از ما پیگیری می‌کنند تا فعالیت‌های هنری به‌صورت عادی برگزار شوند و ما هم مشکلی نداریم.

این درخواست وزیر ارشاد موجی از واکنش‌های منفی هنرمندان را در پی داشت و مانی حقیقی، بازیگر و کارگردان سینما با انتشار یک ویدئو خطاب به وزیر ارشاد گفت: ما عزاداریم و در چهارگوشه این کشور داریم جسد عزیزانمان را خاک می‌کنیم، وقت نداریم برایت برقصیم.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی