Search
Asset 2

سه فرمانده ارشد گروه جهاد اسلامی در حمله هوایی اسرائیل کشته شدند

یک سری حملات هوایی دوشنبه شب مواضع سپاه پاسداران را در منطقه دیرالزور در شرق سوریه هدف قرار داد و اعضای ارشد سپاه در یکی از پایگاه‌ها هدف قرار گرفتند.
دود و شعله های آتش پس از حمله هوایی اسرائیل در رفح، در جنوب نوار غزه، در ۳ مه ۲۰۲۳ بر فراز ساختمان ها برمی خیزد. ارتش اسرائیل در ۳ مه ۲۰۲۳ حملات هوایی انجام داد. (SAID KHATIB/AFP via Getty Images)

ارتش اسرائیل در بامداد سه‌شنبه ۱۹ اردیبهشت طی حملاتی هوایی به نوار غزه ۳ تن از فرماندهان گروه فلسطینی جهاد اسلامی را همراه با زنان و فرزندانشان کشت.  

بر اساس گزارش‌های منتشر شده این حملات هوایی ساعت پنج بامداد سه‌شنبه به‌وقت محلی انجام شد و وزارت بهداشت غزه می‌گوید دست‌کم ۱۲ نفر کشته و ۲۰ نفر مجروح شده‌اند و احتمال افزایش تلفات وجود دارد. 

ارتش اسرائیل در بیانیه رسمی خود در این باره توضیح داد که یکی از این رهبران کشته شده، «خلیل البهتیمی»، فرمانده منطقه شمالی در سازمان گروه جهاد است که طی ماه‌های گذشته در موشک‌پرانی‌ها به مناطق اسرائیلی پیرامون نوار غزه نقش داشته است. 

بنا بر این بیانیه، ارتش اسرائیل همچنین دو فرمانده کشته شده دیگر گروه الجهاد را «جهاد غنام» دبیر شورای نظامی «یگان‌‌های القدس» و «طارق عز» مسئول سازماندهی تعدادی از عملیات در کرانه باختری معرفی کرد. 

جهاد اسلامی نیز کشته شدن سه فرمانده خود به همراه زنان و فرزندانشان را تایید و تهدید کرد که در پاسخ به این حملات ارتش اسرائیل در زمان و مکان مناسب دست به اقدامی تلافی‌جویانه خواهد زد. 

سخنگوی ارتش اسرائیل گفت که ارتش در حال بررسی گزارش‌های مربوط به کشته شدن غیرنظامیان در این حمله است اما هیچ اظهارنظر دیگری در این زمینه نداشت. 

ارتش اسرائیل با اعلام اینکه ۴۰ جت در این حملات شرکت کرده‌اند ادامه داد که ۱۰ سایت تولید تسلیحات و زیرساخت‌ها، از جمله کارگاه‌های تولید موشک و سایتی برای ساخت بتن مورد استفاده برای تونل‌ها، و همچنین ترکیبات نظامی متعلق به این گروه را هدف قرار داده است. 

به دلیل نگرانی از حملات راکتی تلافی‌جویانه گروه‌های شبه‌نظامی مستقر در غزه به اسرائیل، ارتش این کشور از شهروندان ساکن شهرهایی که تا ۴۰ کیلومتر با نوار غزه فاصله دارند خواست که از امروز تا ساعت ۶ بعدازظهر پنجشنبه در نزدیکی پناهگاه بمانند.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی