Search
Asset 2

اخذ ویزای توریستی کانادا

(اسکرین‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‏شات/یوتیوب)
(اسکرین‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‏شات/یوتیوب)
(اسکرین‌‌‌‌‌‌‌‌‏شات/یوتیوب)

بسیاری برای سفر توریستی به کانادا، دیدار دوستان و اقوام، سفرهای تجاری یا شرکت در دوره‌های کاری خواستار دریافت ویزا هستند. این دسته از افراد بایستی برای ویزای توریستی کانادا اقدام کنند.

ویزای توریستی کانادا نوعی اجازه‌‌‌‌‌‌‏ی اقامت موقت است و برای اخذ این ویزا، متقاضی بایستی ضمن پر کردن فرم‌‌‌‌‌‌‏های مربوطه، ثابت کند که وابستگی‌‌‌‌‌‌‏های مالی و عاطفی در ایران داشته و پس‌از پایان مدت اقامت، به کشور خود باز خواهد گشت. اثبات این امر از طریق داشتن همسر و فرزند در ایران، اثبات مشغول به‌کار بودن در یک شرکت یا موسسه‌ی معتبر و معرفی دارایی‌هایی همچون خانه و زمین میسر می‌گردد.

مدت اعتبار ویزای توریستی کانادا حداکثر ۶ ماه است. اگر قصد ماندن بیش‌از ۶ ماه را در کانادا دارید باید حداقل ظرف مدت ۳۰ روز پیش‌از اتمام مهلت اقامت در کانادا، تقاضای تمدید ویزای خود را ارسال کنید.

برای اخذ ویزای توریستی می‌توان از طریق دفاتر مهاجرتی یا به‌صورت شخصی و از طریق سفارت ‌‌‌‏ اقدام کرد.

البته فرستادن دعوت‌نامه برای فرد متقاضی از سوی بستگان نزدیک مقیم کانادا، می‌تواند روند اداری دریافت ویزا را تسریع بخشد. در این‌‌‌‌‌‌‏صورت از متقاضی خواسته می‌‌‌‌‌‌‏شود دعوت‌‌‌‌‌‌‏نامه‌‌‌‌‌‌‏ای را که از سوی میزبان کانادایی خود دریافت کرده، را به سفارت کانادا ارائه دهد. در این دعوت‌‌‌‌‌‌‏نامه بایستی ضمن ارائه‌ی اطلاعات اولیه‌ی شخص میزبان از قبیل نام، تاریخ تولد، شغل، میزان درآمد، وضعیت اقامت، آدرس و شماره‌‌‌‌‌‌‏ی تماس، تاریخی که متقاضی ویزا کشور کانادا را ترک خواهد گفت مشخص شده باشد.

 برای اخذ ویزای توریستی، متقاضی باید از سلامت جسمانی برخوردار باشد. این مسأله از طریق آزمایش‌های پزشکی مشخص می‌شود. همچنین متقاضی بایستی اثبات کند که برای مدت زمانی که در کانادا اقامت دارد، از پول یا حمایت مالی کافی، برخوردار است. میزان پول با توجه به شرایط و مدت زمانی که شخص متقاضی در کانادا اقامت دارد، و با توجه به اینکه در هتل یا منزل خویشاوندان زندگی می‌‌‌‌‌‌‏کند، متفاوت است.

همچنین ارائه‌‌‌‌‌‌‏ی ویزای شینگن و یا مدارکی که اثبات کند شخص متقاضی پیش‌تر نیز سفر‌‌‌‌‌‌‏هایی به خارج  از ایران داشته‌‌‌‌‌‌‏ و به کشور مادر بازگشته، اخذ ویزای توریستی کانادا را برای شما آسان‌‌‌‌‌‌‏تر می‌‌‌‌‌‌‏کند.

تمامی مدارک مربوطه به انضمام مدارک شخصی مانند شناسنامه، فرم اطلاعات خانوادگی، ارائه‌‌‌‌‌‌‏ی سند ملکی، شغلی و غیره، بایستی ترجمه شود و همراه با مهر دارالتجمه‌ی رسمی و رسید پرداخت هزینه‌های ویزا، به سفارت‌خانه تسلیم شود. همچنین حضور شخص متقاضی برای انگشت‌‌‌‌‌‌‏نگاری الزامی است.

متقاضیان ساکن ایران می‌توانند به سفارت‌‌‌‌‌‌‏خانه‌‌‌‌‌‌‏‌های آنکارا یا استانبول در ترکیه، ارمنستان، امارات متحده‌ی عربی، بحرین، کویت، آذربایجان و یا گرجستان مراجعه نمایند.

در صورت عدم امکان مراجعه‌ی حضوری به سفارت، می‌توان به صورت آنلاین نیز ثبت‌نام کرد. در این روش پس‌از دریافت کد کاربری از تارنمای سفارت، تصویر تمامی مدارک مورد نیاز به ایمیل سفارت‌خانه ارسال می‌شود. در این روش پرداخت هزینه‌ها تنها از طریق کارت اعتباری میسر است. پس‌از طی این مراحل و دریافت شماره‌ی پرونده، به فرد ۱ ماه مهلت داده می‌شود تا برای انگشت‌نگاری به یکی از سفارت‌خانه‌های کشورهای مذکور مراجعه نماید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌‌‌‌‌‌‏توانید به سایت رسمی سفارت کانادا واقع در ترکیه مراجعه کنید. در این سایت بعضی از دستور‌العمل‌های مهم برای اخذ ویزا، به زبان فارسی ترجمه شده است.

اپک تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی