Asset 2

بازگشت ترامپ به توییتر با یک پیام اعتراضی 

پست اعتراضی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا در توییتر
(Screenshot Via Twitter)

دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا پس از دو سال و نیم عدم فعالیت در توییتر که اکنون به X تغیر نام داده، به این پلتفورم بازگشت و یک پست اعتراضی منتشر کرد. 

در این پست توییتری ترامپ عکسی از خود را منتشر کرد که مقامات قضایی هنگامی که او خود را به بازداشتگاه فولتون کانتی در ایالت جورجیا تسلیم کرد از او ثبت کردند. پروسه اداری در این بازداشتگاه ۲۰ دقیقه به طول انجامید و پس از آن ترامپ آزاد شد. 

ترامپ در این پست توییتری عبارت «مداخله در انتخابات»، «هرگز تسلیم نشو!» را نیز منتشر کرده بود. این پست تا زمان تنظیم این خبر بیش از ۵۵ میلیون و ۵۰۰ هزار بازدید داشته است. ۸۶ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر حساب توییتر ونالد ترامپ را دنبال میکنند. 

سوابق آنلاین از دفتر کلانتری شهرستان فولتون نشان می دهد که رئیس جمهور سابق آمریکا با ۱۳ اتهام روبرو است. 

ترامپ به عنوان بخشی از شرایط آزادی خود موافقت کرد که «هیچ اقدامی که باعث ارعاب متهمین یا شاهدین این پرونده می‌شود انجام ندهد یا مانع اجرای عدالت نشود.» این شرط شامل «انتشار پست در شبکه‌های اجتماعی و یا بازنشر پست‌های دیگران در شبکه‌های اجتماعی نیز می‌شود.» 

او همچنین موافقت کرد که «به هیچ وجه، مستقیم یا غیرمستقیم، در مورد حقایق این پرونده با هیچ فردی که به عنوان متهم در این پرونده شناخته میشود، ارتباط برقرار نکند، و فقظ از طریق وکیل خود می‌تواند با دیگر متهمان در ارتباط باشد 

به دنبال انتشار پست دونالد ترامپ در پلتفورم X، ایلان ماسک، میلیارد و کارافرین آمریکایی مالک این شبکه اجتماعی، با بازنشر پست توییتری ترامپ نوشت: «مرحله بعد 

حساب کاربری ترامپ در توییتر در ژانویه سال ۲۰۲۱ تعلیق شد اما ایلان ماسک، مالک توییتر در آبان ماه سال گذشته و به دنبال برگزاری یک نظر سنجی، حساب کاربری دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا را در توییتر دوباره فعال کرد. 

درنظرسنجی ایلان ماسک در توییتر ۵۱.۸ درصد شرکت کنندگان خواستار بازگرداندن حساب کاربری دونالد ترامپ شدند. بیش از ۱۵ میلیون نفر در این نظر سنجی در توییتر شرکت کرده بودند.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی