Search
Asset 2

ترامپ طی یک تماس تلفنی غافلگیرانه از رهبر «زندگی سیاه‌پوستان مهم است» تشکر کرد

ترامپ طی یک تماس تلفنی از مارک فیشر تشکر کرد
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا (SAUL LOEB/AFP via Getty Images)

مارک فیشر، که حمایت اخیرش از دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا خبرساز شد، با تردید به تماس تلفنی شماره‌ای که نمی‌شناخت پاسخ داد و وقتی شنید که تماس‌گیرنده اعلام کرد: «این دونالد ترامپ است» متحیر شد.

رئیس جمهور سابق آمریکا در طی یک تماس کوتاه در ۲۸ نوامبر، از حمایت فیشر تشکر کرد.

مارک فیشر، یکی از بنیانگذاران «زندگی سیاه‌پوستان مهم است»، در مصاجبه با فاکس نیوز گفت که چرا برخی از رأی‌دهندگان سیاه‌پوست در حال خارج شدن از حزب دموکرات آمریکا هستند.

فیشر روز سه شنبه به لارنس جونز از شبکه فاکس گفت: «این دوگانگی دموکرات ها، ریاکاری است. ما احمق نیستیم، این برادران احمق نیستند.»

فیشر در اوایل ماه جاری در مصاحبه‌ای با «نمایش کیم آیورسن» گفت دموکرات‌ها برای رأی سیاه‌پوستان «ارزش قائل نیستند» در حالی که از ترامپ به خاطر حمایت از سیاست‌هایی برای اعتلای این جامعه در آمریکا تمجید کرد.

فیشر گفت: «ما برای مدت طولانی توسط آن حزب (حزب دموکرات) مورد استفاده و سوء استفاده قرار گرفته‌ایم، آنها برای رای ما ارزشی قائل نیستند… سیاست‌های آنها اساساً سیاست‌های نژادپرستانه است. معتقدم که این یک حزب نژادپرست است. دونالد ترامپ دقیقاً برعکس است.»

او ادامه داد: «ترامپ بیش از هر رئیس جمهوری که در طول زندگی‌ام به آن فکر می‌کنم، برای جامعه سیاه‌پوستان انجام داده است.»

حمایت  فیشر به‌عنوان یک بمب خبری در نظر گرفته شد، عمدتاً به این دلیل که او از رهبران گروهی است که با ترامپ رابطه مشاجره‌آمیزی داشته است.

او رئیس جمهور سابق را به خاطر اقداماتی که برای حمایت از دانشگاه‌های سیاه پوستان، کارآفرینان سیاه پوست و مجرمان غیرخشونت آمیز سیاه پوست انجام داد، ستایش کرد.

فیشر همچنین از صراحت رئیس جمهور ترامپ قدردانی می‌کند.

فیشر گفت: «این به من احساس خوبی داد. من به او گفتم که چقدر افتخار دارم که او با من  تماس گرفته است، و اینکه او زمانی را از برنامه خود به من اختصاص داده است.»

فیشر به اپک تایمز گفت که او در ناباوری بود و پس از پاسخ به تماس در حوالی ساعت ۱ بعد از ظهر در ۲۸ نوامبر، لحظه‌ای فکر کرد که دارد به یک پیام ضبط شده گوش می‌دهد.

فیشر در ادامه گفت:«اما بعد صدای رئیس‌جمهور ترامپ را شناختم. او به من گفت: «مارک، تو الان تیتر خبرها در کل دنیا هستی!»

یک ایستگاه تلویزیونی رود آیلند، WPRI، گزارش داد که حمایت  فیشر از رئیس جمهور سابق، تیتر خبرها را به خود اختصاص داد، بحث‌های آنلاین را به راه انداخت، و حتی برخی از رهبران «زندگی سیاه‌پوستان مهم است» (BLM) را «خشمگین» کرد.

فیشر گفت، رئیس جمهور سابق از او دعوت کرده است که هر زمان فیشر به فلوریدا آمد، برای شام دور هم جمع شوند.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی