Asset 2

نظرسنجی جدید: پیشتازی ترامپ نسبت به جو بایدن در ایالت‌های کلیدی آمریکا  

پیشتازی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا نسبت به جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا (Brandon Bell/Getty Images) و جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده (Brendan Smialowski/AFP via Getty Images)

یک نظرسنجی جدید نشان می‌دهد که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا، تقریباً در همه ایالت‌های اصلی موسوم به «میدان نبرد» از جو بایدن، رئیس‌جمهور فعلی پیش‌تر است. 

نظرسنجی که توسط مؤسسه تحقیقاتی سیینا و نیویورک تایمز انجام شد نشان می‌دهد که دونالد ترامپ در ایالات نوادا، جورجیا، آریزونا، میشیگان و پنسیلوانیا با اختلاف قابل توجهی پیشتاز است و تنها در ویسکانسین اندکی از بایدن عقب‌تر است. 

اکثریت قاطع، بین ۶۰ تا ۷۰ درصد شرکت‌کنندگان در نظرسنجی‌ها در هر یک از شش ایالت کلیدی از جمله اکثر رایدهندگان از هر نژاد، جنسیت، تحصیلات و طبقه درآمدی گفتند که آمریکا در مسیر اشتباهی قرار دارد. 

اعداد و ارقام خاص در هر ایالت در این نظرسنجی نشان می‌دهد که تقریباً در هر ایالتی که سال ۲۰۲۰ بایدن رای دادند، اکنون چشم‌انداز وحشتناکی را برای او به نمایش می‌گذارند. 

در آریزونا، ایالتی که نتایج انتخابات آن در سال ۲۰۲۰ در نهایت به نفع بایدن شد، ۴۹ درصد از رأی‌دهندگان دونالد ترامپ را ترجیح می‌دهند در حالی که ۴۴ درصد رئیس جمهور فعلی را ترجیح می‌دهند. 

به همین ترتیب، در جورجیا نیز که انتخابات سال ۲۰۲۰ در آن با اختلاف اندکی به نفع بایدن به اتمام رسید اکنون ۴۹ درصد از رای دهندگان می‌گویند اگر انتخابات فردا برگزار شود به رئیس جمهور سابق رای می‌دهند، در حالی که تنها ۴۳ درصد می‌گویند از رئیس جمهور بایدن حمایت می‌کنند. 

همچنین ۴۸ درصد رای دهندگان در میشیگان گفته‌اند که از ترامپ حمایت می‌کنند در حالی که تنها ۴۳ درصد از رئیس جمهور بایدن حمایت می‌کنند. 

برجسته‌ترین پیشتازی ترامپ در نوادا ثبت شده است، جایی که بایدن در سال ۲۰۲۰ نیز برنده آن شد. ۵۲ درصد از رأی‌دهندگان در آنجا می‌گویند که ترامپ را ترجیح می‌دهند، در حالی که این رقم برای بایدن ۴۱ درصد است. 

ترامپ همچنین در پنسیلوانیا از برتری قابل توجهی برخوردار است و نظرسنجی‌ها نشان می‌دهند که ۴۸ درصد از رای دهندگان می‌گویند که به ترامپ رای می‌دهند، در حالی که تنها ۴۴ درصد بایدن را ترجیح می‌دهند. 

تنها پیشتازی ثبت شده برای بایدن در نظرسنجی‌ها در ویسکانسین است. در این ایالت که نتایج انتخابات آنجا در سال ۲۰۲۰ به نفع بایدن بود، ۴۷ درصد از رای دهندگان همچنان از بایدن حمایت می‌کنند و ۴۵ درصد ترامپ را ترجیح می‌دهند. 

در همین حال این نظرسنجی نشان داد که تنها ۴۶ درصد از رای‌دهندگان سیاه‌پوست تصمیم دارند که از بایدن حمایت کنند. این موضوع باعث نگرانی کمپین بایدن است زیرا رای‌دهندگان سیاه‌پوست با حمایت از بایدن در جورجیا و کارولینای جنوبی، او را به سمت کاخ سفید سوق دادند. 

عملکرد بایدن در مقام ریاست‌جمهوری بادقت توسط رأی‌دهندگان مورد بررسی قرار گرفته است زیرا آن‌ها با مسائل متعددی مانند تورم، افزایش شدید قیمت انرژی، موج جرم و جنایت و ورود بی‌سابقه اتباع خارجی به ایالات متحده مواجه هستند. 

جدیدترین نظرسنجی نیویورک تایمز زنگ خطر را در میان دموکرات‌ها به صدا درآورد و پرامیلا جایاپال، نماینده دموکرات مجلس آمریکا عنوان کرد که «این اولین بار است که احساس می‌کنم رئیس جمهور و دموکرات‌ها در انتخابات ۲۰۲۴ ما با مشکل بزرگی روبرو هستند.»

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی