Search
Asset 2

واکنش ترامپ به رای هیات منصفه علیه او: آزار و اذیت مخالفان سیاسی نتیجه معکوس خواهد داشت

احتمال متهم و بازداشت شدن دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا (FLICKR)

 دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا در واکنش به رای هیات منصفه شهر نیویورک و متهم کردن او، این اقدام را «آزار و اذیت مخالفان سیاسی و دخالت در انتخابات» خواند. 

ترامپ در بیانیه ای که روز پنجشنبه در شبکه اجتماعی «Trut» منتشر کرد  نوشت: «از زمانی که از پله برقی طلایی در برج ترامپ پایین آمدم و حتی قبل از اینکه به عنوان رئیس جمهور شما در ایالات متحده سوگند یاد کنم، دموکرات‌های چپ رادیکال – دشمن مردان و زنان سخت‌کوش این کشور – برای نابود کردن جنبش «آمریکا را دوباره عالی کنیم» درگیر آزار و اذیت مخالفان سیاسی شده‌اند.» 

رئیس جمهور سابق ایالات متحده افزود: «شما همانطور که من به یاد دارم این موارد را به یاد می‌آورید: روسیه، روسیه، روسیه؛ حقه مولر؛ اوکراین، اوکراین، اوکراین؛ حقه استیضاح ۱؛ حقه استیضاح ۲؛ یورش غیرقانونی به مرکز مار-آلاگو؛ و حالا این موضوع.» 

جوزف تاکوپینا، وکیل ترامپ، این خبر را تایید کرد که هیئت منصفه نیویورک ترامپ را به عنوان بخشی از تحقیقات الوین برگ، دادستان منطقه منهتن متهم کرده است. 

دفتر الوین برگ، رییس جمهور سابق آمریکا را به دلیل دخالت ادعایی وی در پرداخت ۱۳۰ هزار دلار به استورمی دنیلز، بازیگر آمریکایی مورد تحقیق قرار داده است. بر اساس این ادعا، این مبلغ را مایکل کوهن، وکیل وقت ترامپ در پیش از انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ به دنیلز داده بود. ظاهراً این مبلغ به‌عنوان حق‌ سکوت به دنیلز پرداخت شده بود تا رابطه نامشروع خود با ترامپ را منتشر نکند. ادعایی که دونالد ترامپ آن را رد می‌کند. 

ترامپ در بیانیه خود عنوان کرد که دموکرات‌ها در تلاش برای گرفتن ترامپ دروغ گفته‌اند، تقلب و دزدی کرده‌اند. اما اکنون آنها در اقدامی که آشکارا دخالت در انتخابات به حساب می‌آید کار غیرقابل تصوری را انجام داده و یک فرد کاملاً بیگناه را متهم کرده‌اند. 

وی گفت: «هرگز در تاریخ ملت ما این کار انجام نشده است. دموکرات‌ها در طول دهه‌ها بارها تقلب کرده‌اند، از جمله جاسوسی در مبارزات انتخاباتی من، اما استفاده از سیستم قضایی ما برای مجازات یک مخالف سیاسی، که اتفاقاً رئیس‌جمهور ایالات متحده و نامزد اصلی جمهوری‌خواهان برای ریاست‌جمهوری است هیچ گاه رخ نداده است، به سلاح تبدیل شده است.» 

رئیس جمهور سابق آمریکا همچنین اضافه کرد: «من معتقدم که آزار و اذیت مخالفان سیاسی به طور گسترده برای جو بایدن نتیجه معکوس خواهد داشت.» 

«مردم آمریکا دقیقاً متوجه هستند که دموکرات های چپ رادیکال در اینجا چه می کنند. همه می توانند آن را ببینند. بنابراین جنبش ما و حزب ما – متحد و قوی – ابتدا آلوین برگ را شکست خواهند داد، و سپس جو بایدن را شکست خواهیم داد. ما قصد داریم تا آخرین نفر این دموکراتهای شیاد را از قدرت بیرون کنیم تا بتوانیم دوباره عظمت آمریکا را بازگردانیم.» 

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی