Asset 2

شکایت ۳ میلیارد دلاری شبکه اجتماعی ترامپ از واشینگتن پست 

شبکه اجتماعی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا از واشنگتن‌پست متعلق به جف بیزوس به اتهام افترا شکایت کرده و خواستار دریافت غرامت ۳.۷۸ میلیارد دلاری شده است.
تصویری از رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ در کنار صفحه نمایش تلفنی که برنامه Truth Social را در واشنگتن نشان می دهد، در 21 فوریه 2022.(Stefani Reynolds/AFP via Getty Images)

شرکت رسانه اجتماعی دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا از واشنگتن‌پست متعلق به جف بیزوس به اتهام افترا شکایت کرده و خواستار دریافت غرامت ۳.۷۸ میلیارد دلاری شده است.  

این اتهام در مورد مقاله‌ای است که به گفته شرکت ترامپ به این شرکت صدمه رسانده و «ضرر عظیمی» ایجاد کرده است. 

این شکایت توسط گروه رسانه و فناوری ترامپ، صاحب پلتفرم رسانه اجتماعی «تروث سوشال»، در ۲۰ می در دادگاه ایالتی فلوریدا ثبت شده است.  

این دعوای قضایی مربوط به یک مقاله واشنگتن‌پست است که در ۱۳ ماه می منتشر شده و در آن، مقاله واشنگتن پست «ضربه‏ای فاحش» و «تهدید» برای شرکت ترامپ نامیده شده است 

در عنوان مقاله واشنگتن پست آمده است که «شرکتی مرتبط با بانکداری روسی حامی پورن، میتوانسته سهمی در شبکه تروث سوشال ترامپ داشته باشد» 

در این شکایت گفته شده است: «اتهامات نادرست واشینگتن پست، گروه رسانه و فناوری ترامپ را در معرض تمسخر، تحقیر و بی‌اعتمادی عمومی قرار داد و به تجارت و شهرت این شرکت آسیب رسانده است.» 

در این شکایت به ۹ مورد از ادعاهای واشینگتن پست در مورد مراودات مالی رسانه اجتماعی تروث اشاره و گفته شده تمام این اتهامات بی‌اساس است. 

در یکی از این موارد واشینگتن پست مدعی شده که «رسانه ترامپ از منبعی که بیشتر به‌خاطر خدمات سرگرمی بزرگسالان شهرت دارد وام دریافت کرده و در قبال این وام متعهد شده‌اند که سهامی را در شرکت خود به این منبع واگذار خواهند کرد و این موضوع را نیز به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا اطلاع نداده است.» 

واشنگتن پست همچنین در مقاله آورده است که «یک بانکدار روسی که با صنعت پورن مرتبط است، می‌توانست سهمی در شبکه اجتماعی ترامپ به دست آورد.» 

همچنین در مقاله آمده است که «گاردین در ماه مارس گزارش داد که دادستان‌های فدرال در نیویورک در حال بررسی این موضوع هستند که آیا وام‌های گروه رسانه‌ای ترامپ نقض قوانین پول‌شویی است یا خیر 

این شکایت همچنین ادعا می‌کند که واشنگتن‌پست از انتشار این گزارش برای ۲٫۵ میلیون مشترک خود و ۲۰ میلیون دنبال کننده توییتر خود «راضی نبوده» و به منظور «گسترش بیشتر افترا و افزایش آسیب به گروه رسانه و فناوری ترامپ، با عواملی از داخل و خارج از شرکت خود همکاری کرد تا به طور گسترده این افترا را بازنشر کنند.» 

در این دعوی ادعا شده است: «جنون انتشار مجدد مقاله واشنگتن‌پست و آزار و اذیت هماهنگ مکرر نشان دهنده تلاشی آگاهانه، عمدی، سازماندهی شده و سیستماتیک برای ترویج مطالب دروغین و افتراآمیز در سراسر جهان به منظور واردکردن بزرگ‌ترین آسیب ممکن به شرکت ترامپ است». 

رسانه اجتماعی «تروث سوشال» سال گذشته به عنوان جایگزینی برای پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی توییتر و فیس‌بوک راه‌اندازی شد. این رسانه اجتماعی مورد استقبال محافظه‌کاران قرار گرفت. بسیاری از آنها گفته‌اند که در پلتفرم‌های جریان اصلی تبعیض را تجربه کرده‌اند.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی