Search
Asset 2

اوبر از ردیاب «اندازه‌گیری انتشار دی‌اکسید کربن» برای مسافران رونمایی می‌کند

اوبر از ویژگی جدیدی رونمایی کرده که به مسافران نشان می‌دهد در طول سفرشان چه‌قدر از انتشار دی‌اکسید کربن جلوگیری کرده‌اند. اوبر می‌گوید با مقایسه نوع سفر درخواستی مشتری و مسافت طی‌شده با میزان آلاینده‌های یک خودروی معمولی، میزان دقیق صرفه‌جویی در انتشار گازهای گلخانه‌ای را محاسبه می‌کند.
خدمات اوبر. (Angelo Merendino/AFP/Getty Images)

اوبر از ویژگی جدیدی رونمایی کرده که به مسافران نشان می‌دهد در طول سفرشان چه‌قدر از انتشار دی‌اکسید کربن جلوگیری کرده‌اند.

اوبر می‌گوید با مقایسه نوع سفر درخواستی مشتری و مسافت طی‌شده با میزان آلاینده‌های یک خودروی معمولی، میزان دقیق صرفه‌جویی در انتشار گازهای گلخانه‌ای را محاسبه می‌کند.

ردیاب اندازه‌گیری انتشار دی‌اکسید کربن به مسافران نشان می‌دهد که با انتخاب سرویس اوبر گرین یا خودروهای برقی اوبر چه‌قدر از انتشار کربن دی‌اکسید جلوگیری کرده‌اند.

این ویژگی جدید برای ترغیب رانندگان به استفاده از خودروهای برقی یا هیبریدی طراحی شده است.

اوبر در بیانیه‌ای گفت: «همان‌طور که سرویس امتیازدهی مسافران را با هدف ترویج رفتار محترمانه در پلتفرم خود راه انداختیم، اکنون با اشتیاق فراوان از ردیاب اندازه‌گیری انتشار دی‌اکسید کربن رونمایی می‌کنیم تا مسافران در طول سفر درک بهتری از میزان انتشار دی‌اکسید کربن داشته باشند.»

این طرح قرار است در سایر سفرها نیز پیاده شود

اوبر با نگاه به آینده قصد دارد این طرح را در مورد دوچرخه‌ها و اسکوترهای برقی نیز پیاده کند.

این غول فناوری گفت: «در آینده قصد داریم محصولات بیشتری را وارد برنامه ردیاب انتشار گازهای گلخانه‌ای کرده و امکان سفر با دوچرخه‌ها و اسکوترهای برقی را هم به اپلیکیشن خود اضافه کنیم.»

اوبر همچنین اعلام کرد که قصد دارد تا سال ۲۰۴۰ انتشار آلاینده‌های اگزوز را به صفر برساند.

اوبر گفت: «ما در اوبر در حال کار روی توسعه آینده حمل‌ونقل هستیم که قرار است کاملاً برقی و اشتراکی باشد و گاهی بدون نیاز به خودرو انجام بگیرد، زیرا انتخاب‌های سبز به منزله آینده‌ای سبزتر هستند.»

«ما خود را متعهد می‌دانیم که تا سال ۲۰۲۴ به انتشار آلاینده‌های اگزوز در پلتفرم اوبر پایان دهیم و امروز لحظه مهمی در مسیر پیش روست که مسافران را از اهمیت انتخاب‌شان مطلع کرده و تشویق‌شان می‌کنیم که از گزینه‌های سازگار با محیط‌زیست برای سفر استفاده کنند.»

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی