Asset 2

هشدار سازمان ملل درباره احتمال قحطی در غزه

هشدار سازمان ملل درباره احتمال قحطی در غزه
فلسطینیان در ۱۱ اکتیر ۲۰۲۳ محله‌ای در شهر غزه را تخلیه کردند. (Mohammed Abed/AFP via Getty Images)

سیستم‌های ارتباطی در نوار غزه برای دومین روز از کار افتاده است و سازمان‌های امدادرسان در این شهر هشدارهایی درباره احتمال قریب الوقوع گرسنگی و قحطی در غزه دریافت کرده‌اند. 

عبیر عطفا، سخنگوی منطقه خاورمیانه در برنامه جهانی غذای سازمان ملل می‌گوید که در حال حاضر غزه، ده درصد از مواد غذایی مورد نیازش را روزانه دریافت می‌کند و مشکل کم‌آبی و سوءتغذیه رو به افزایش است و حدود دو میلیون و سیصد هزار فلسطینی نیاز به غذا دارند.  

وی می‌افزاید که با ورود تعداد کمی از کامیون‌های مواد خوراکی به غزه و نبود سوخت برای توزیع غذا، هیچ راهی برای تامین نیازهای غذایی ساکنان غزه وجود ندارد.  

به گزارش گاردین، سربازان اسرائیل به دنبال یافتن نشانه‌هایی از وجود مرکز فرماندهی حماس در بزرگترین بیمارستان غزه موسوم به «الشفاء» هستند.  

ارتش اسرائیل تصاویری از ورودی تونل و سلاح‌ها در این بیمارستان را در صفحات اجتماعی خود منتشر کرده است، اما هنوز نشانه‌ای از وجود مرکز فرماندهی حماس پیدا نکرده است. ارتش اسرائیل ادعا میکند که مرکز فرماندهی حماس در زیر ساختمان بیمارستان الشفاء قرار دارد.  

اجلاس جنوب جهانی 

نارندرا مودی، نخست وزیر هند با برگزاری اجلاس مجازی بیش از صد کشور از رهبران کشورهای در حال توسعه خواسته است که برای مواجهه با تبعات ناشی از جنگ اسرائیل و حماس با یکدیگر متحد شوند.  

مودی با اشاره به کشورهای در حال توسعه گفت: «اکنون زمان آن است که کشورهای جنوب جهانی برای منافع جهانیشان متحد شوند.»  

اجلاس صدای جنوب جهانی در نشست گروه بیست در ماه سپتامبر برگزار شد.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی