Search
Asset 2

سقوط اجسام فلزی ناشناخته‌‏‌‏ی کُروی‌‏شکل از آسمان در کشور چین

یکی از ۸ شیء ناشناخته که از آسمان کشور چین سقوط کرده است.
یکی از ۸ شیء ناشناخته که از آسمان کشور چین سقوط کرده است.
یکی از ۸ شیء ناشناخته که از آسمان کشور چین سقوط کرده است.

جمعه و شنبه‌‏ی گذشته اشیاء فلزی کُروی‌‏شکل که قسمتی از آن‌‏ها با چیزی شبیه تاج و لبه‌‏های دندانه‌‏دار پوشیده شده بود، در شمال شرقی کشور چین از آسمان به پایین سقوط کردند.

در مجموع تعداد ۸ عدد از این اشیاء ناشناس در نزدیکی شهر «چی‌‏چی‌‏هار» فرود آمد. یک رسانه‌‏ی دولتی گزارش داد که یکی از این اجسام قطری حدود ۲ متر و وزنی در حدود ۴۰ کیلوگرم داشت که همچون گلوله‌‏ای آتشین از آسمان سقوط می‌‏کرد.

برخی از متخصصان با ذکر این مطلب که مقداری رسوب نیتروژن در یکی از توپ‌‏ها یافت شده، معتقدند که آن اشیاء بالابرنده‌‏ی سطح نیتروژن هواپیما بوده‌‏اند. در حال حاضر بیشتر بحث‌‏ محققان در این خصوص  در زمینه‌‏ی فضاپیماهای بیگانه است.

این در حالی است که خبرگذاری روسی ریانو وِستی گزارش داد، یک موشک حامل ماهواره و راکت که در حال عبور از آسمان کشور چین بوده ناپدید شده است. همچنین این خبرگذاری به نقل از «اولگ استاپنکو» که عهده‌‏دار ریاست سازمان فضایی روسیه است اعلام کرده که آن گزارش تایید شده و موشک حامل راکت‌‏ها و ماهواره‌‏ها به طور کامل در جو سوخته است و با  توجه به فاصله‌‏ی زیاد با زمین احتمال رسیدن اجزاء آن به زمین کم است.

اپک‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌‏شود.

 

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی