Asset 2

معاون سازمان سنجش: ۲۹ و ۳۰ دی اینترنت در کل کشور قطع می‌شود

(itiran.com)
(itiran.com)

حسن مروتی، معاون امور آزمون‌های سازمان سنجش، از قطع اینترنت در کل کشور طی ساعات برگزاری کنکور در روزهای ۲۹ و ۳۰ دی خبر داد.

 حسن مروتی صبح امروز ۱۴ دی‌ماه، در یک برنامه تلویزیونی گفت: قطع نقطه‌ای اینترنت در زمان برگزاری کنکور طی سال گذشته نتوانسته جلو ارتباط داوطلبان را با بیرون بگیرد و به همین دلیل قرار است امسال اینترنت کل کشور در زمان برگزاری آزمون قطع شود.

وی توضیح داد: سال گذشته اینترنت به‌صورت نقطه‌ای قطع شده بود؛ اما از آنتن‌های دیگر توانسته بودند، آنتن بگیرند؛ چرا که اگر یک آنتنی در یک‌منطقه‌ای قطع باشد در همان منطقه این امکان وجود دارد که از آنتنی که کمی دورتر است، خط را بگیرند؛ بنابراین ما قصد داریم در زمان برگزاری کنکور در کل کشور اینترنت را قطع کنیم.

معاون امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور در پاسخ به سوال مجری که گفته بود به نظر می‌رسد این روش منطقی نباشد و وزارت ارتباطات در این خصوص باید اظهارنظر کند و مسئولیت دارد، پاسخ داد: وزارت ارتباطات مسئولیت فنی این موضوع را برعهده دارد؛ اما برای چند ساعت می‌ارزد که اینترنت به صورت سراسری قطع شود، چرا که سرنوشت داوطلبان در آن ساعت‌ها رقم می‌خورد.

تصمیم به قطع اینترنت کل شهروندان در زمان برگزاری کنکور در حالی اعلام می‌شود که در تیرماه ۱۴۰۰، محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات وقت جمهوری اسلامی، ضمن انتقاد از قطع دسترسی اینترنت ۳G و ۴G در محل برگزاری امتحانات گفته بود که راه‌حل مناسب برای افزایش امنیت کنکور و لو نرفتن سؤالات، نصب «جَمِر» در محل برگزاری امتحانات است.

جمر دستگاهی است که با تولید پارازیت سیگنال یا فرکانس‌ها را در یک برد محدود مختل می‌کند.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی