Asset 2

بانو یاسمین پهلوی: برای سلطنت نمی‌جنگیم، برای آزادی ایران می‌جنگیم 

یاسمین پهلوی
یاسمین پهلوی، همسر آخرین ولیعهد دولت سابق شاهنشاهی ایران، به تظاهرکنندگان می‌پیوندد که در راهپیمایی «همبستگی برای ایران» در واشنگتن دی سی، در 15 اکتبر 2022، شعار می‌دهند و پرچم‌های ایران را به اهتزاز در می‌آورند.(STEFANI REYNOLDS/AFP via Getty Images)

بانو یاسمین پهلوی، همسر شاهزاده رضا پهلوی در گفتگو با مجله فرانسویِ Point de Vue با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی مشکلی جهانی است گفت که ما برای سلطنت نمی‌جنگیم و این نبرد را بدون توجه به جهت‌گیری سیاسی خود تا سقوط جمهوری اسلامی ادامه می‌دهیم. 

بانو یاسمین پهلوی همچنین درباره احتمال احیای سلطنت در ایران گفت: «خواستی روزافزون براین مساله وجود دارد که من نمی‌توانم آن را نادیده بگیرم. اما باید بدانیم که هنوز برای این مسائل خیلی زود است. ما برای سلطنت نمی‌جنگیم، برای آزادی ایران می‌جنگیم. ما این نبرد را بدون توجه به جهت‌گیری سیاسی خود تا سقوط حکومت ایران ادامه می‌دهیم 

او تأکید کرد: ما برای سلطنت نمی‌جنگیم، برای آزادی ایران می‌جنگیم. ما این نبرد را بدون توجه به جهت‌گیری سیاسی خود تا سقوط جمهوری اسلامی ادامه می‌دهیم. 

همسر شاهزاده رضا پهلوی همچنین در پاسخ به سؤالی در مورد میزان احتمال پیروزی جمهوری اسلامی در این نبرد گفت: من فکر می‌کنم که حکومت همین الان هم شکست خورده است. آن‌ها نبرد را باخته‌اند و قلب مردم و همچنین همه مشروعیت خود را از دست داده‌اند.  

او ادامه داد: شما نمی‌توانید بر کشوری که کودکانش را به قتل رسانده‌اید، حکومت کنید. آن‌هایی که جان سپردند تنها نام و یا چهره‌هایی در شبکه‌های مجازی نیستند. آن‌ها خانواده دارند و خانواده‌هایشان نه می‌بخشند و نه فراموش می‌کنند. ما نه عقب‌نشینی می‌کنیم و نه تسلیم می‌شویم. مسئله موضوع زمان است. 

بانو یاسمین پهلوی در خصوص حمایت جامعه بین‌الملل از مردم ایران و خیزش انقلابی آنها گفت: ما می‌دانیم که هیچ‌کس برای ما نمی‌جنگند. ما تنها از جامعه جهانی می‌خواهیم که به قاتلان، و سرکوبگران کمک نکند. این نخستین‌بار است که ایرانیان، و مخصوصاً زنان چنین در مرکز توجه قرار گرفته‌اند و من به‌خاطرش سپاسگزارم. بسیاری از نمایندگان مجلس اروپایی به جانب‌داری از ما سخنرانی کردند و از ما حمایت کردند. سخنرانی‌های بسیاری شد، دوستی‌های بسیاری به اثبات رسید و همچنین تحریم‌هایی علیه حکومت ایران وضع شد. اما جامعه بین‌المللی باید دریابد که این مسئله‌ای جهانی است و تنها مشکل مردم ایران نیست. 

او ضمن اشاره به حمایت‌های تسلیحاتی و پهپادی جمهوری اسلامی از حمله روسیه به اوکراین تصریح کرد: اوکراین مثال بسیار خوبی است. همه می‌دانند که حکومت ایران پهپاد‌ها و دیگر فناوری‌ها را در اختیار ارتش روسیه قرار می‌دهد و آن‌ها این تسلیحات را علیه ارتش اوکراین و غیرنظامیان به کار می‌گیرند. این نخستین همکاری آن‌ها با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه نیست.  

او ادامه داد: آن‌ها دقیقاً چنین همکاری را با بشار اسد در سوریه داشتند. الان نوبت اوکراین است. چه کسی در رتبه بعدی فهرست آن‌ها قرار دارد؟ این اسلام نیست. این اسلام افراط‌گرایانه است. حکومت ملاها هرجا که بتواند نطفه افراط‌گرایی می‌کارد. 

او در بخش دیگری از این مصاحبه گفت: من همیشه گفته‌ام، اگر شما مدافع حقوق زنان و دگرباشان جنسی‌اید، جمهوری اسلامی از انقلاب ۵۷ تا امروز بین چهار تا شش هزار همجنس‌گرا را تنها به دلیل تمایلات جنسی‌شان کشته است. اگر مدافع کودکان، سلامتی و تحصیل آنها هستید، اگر از آزادی بیان و مذهب دفاع می‌کنید، پس آنچه در ایران اتفاق می‌افتد باید برایتان جالب باشد. الان زمان آن رسیده که دریابید، این قضایا به شما هم فارغ از آن که چه کسی هستند و کجا زندگی می‌کنید، مربوط است. 

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی