Search
Asset 2

فرمانده ستاد ارتش اسرائیل: ما جنگ را تا نابودی کامل حماس ادامه خواهیم داد

فرمانده ستادکل ارتش اسرائیل: جنگ تا نابودی حماس ادامه دارد
ژنرال هرتسی هالوی، فرمانده ستادکل ارتش اسرائیل (GIL COHEN-MAGEN/AFP via Getty Images)

فرمانده ستادکل ارتش اسرائیل می‌گوید که ارتش این کشور جنگ را متوقف نخواهد کرد و تا نابودی کامل حماس ادامه خواهد داد.  

وزارت خارجه اسرائیل با انتشار تصویری از فرمانده ستاد ارتش اسرائیل در صفحه ایکس خود اعلام کرده است که این مقام ارشد نظامی به تازگی با فرماندهان تیپهای ارتش این کشور در نوار غزه دیدار کرده است.  

پیش از این، دولت اسرائیل در بیانیه‌ای به مناسبت توافق آتش‎‌بس چهار روزه با حماس اعلام کرد که «دولت اسرائیل، ارتش اسرائیل و نیروهای امنیتی به جنگ ادامه خواهند داد تا همه گروگان‌ها را بازگردانند، نابودی حماس را کامل کنند و اطمینان حاصل کنند که غزه دیگر هیچگونه تهدیدی علیه دولت اسرائیل ایجاد نمی‌کند 

فاکس‌نیوز گزارش می‌دهد که سربازان اسرائیلی در حین انجام عملیات در مقر تیپ شمالی حماس واقع در محله شیخ زاید، چاه‌های تونل، یک دستگاه خودروی زرهی مدل کوچک شبیه‌سازی شده خودروهای ارتش اسرائیل و یک دیوار شبیه‌سازی شده حصار امنیتی را پیدا کردند. به گفته ارتش اسرائیل، در این محله، بسیاری از اعضای ارشد حماس زندگی میکردند و پایگاههایی در میان غیرنظامیان قرار داشت که نیروهای «نخبه» این سازمان تروریستی در آن‌ها حضور داشتند. 

براساس این گزارش‌ها، نیروهای ارتش اسرائیل تعداد زیادی سلاح، تاسیسات تولید و پرتاب موشک و چاله‌های زیرزمینی برای پرتاب موشک پیدا کردند. هم‌چنین ده‌ها تروریست در این منطقه را هدف حمله قرار دادند.  

ارتش اسرائیل هم‌چنین گفتگویی از دانیل هاگاری، سخنگوی ارتش این کشور منتشر کرده است که وی در مصاحبه با ایران اینترنشنال می‌گوید که بررسی‌های ارتش این کشور نشان می‌دهد که «حماس تاسیسات تروریستی خود را در بیمارستان ساخته‌اند، بیمارستان شفا، بزرگترین مجموعه تروریستی حماس است. تونل‌های زیر این بیمارستان به تونل‌های دیگری در زیر خیابان‌ها وصل می‌شوند. حماس از غیرنظامیان به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کند و زیرساخت‌های تروریستی را در میان غیرنظامیان می‌سازد و از آن‌ها استفاده می‌کند. آن‌ها می‌خواهند مردم بمیرند تا به دنیا نشان بدهند که مردم در حال مردن هستند. درحالیکه خودشان از ماشین ترور استفاده می‌کنند. آن‌ها در مدارس، بیمارستان‌ها و مساجد تاسیسات تروریستی می‌سازند.»

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی