Search
Asset 2

چرا رای لاتین‌تبارها ممکن است در انتخابات ۲۰۲۴ آمریکا تعیین‌کننده باشند؟

دموکرات‌ها، چهره‌های مستقل و جمهوری‌خواهان پیش از انتخابات ۲۰۲۴، همگی به دنبال جلب رأی لاتین‌تبارها هستند.
(Illustration by The Epoch Times, Shutterstock, Getty Images)

نتایج یک نظرسنجی ملی نشان می‌دهد که ۳۳ درصد از لاتین‌تبارها از بایدن یا ترامپ حمایت می‌کنند، ۱۶ درصد بلاتکلیف هستند و ۱۳ درصد به رابرت اف. کندی جونیور رأی می‌دهند.

دموکرات‌ها، چهره‌های مستقل و جمهوری‌خواهان پیش از آغاز انتخابات ۲۰۲۴ در یک مورد اشتراک دارند: همگی به دنبال جلب رأی لاتین‌تبارها هستند.

جیمی فلورز، مدیر اسپانیایی‌زبان ارتباطات و اطلاع‌رسانی کمیته ملی جمهوری‌خواهان، به اپک تایمز گفت: «رأی لاتین‌تبارها در سال ۲۰۲۴ بیش از همیشه حائز اهمیت است.»

براساس آمار، اسپانیایی‌زبان‌ها یا آمریکایی‌های لاتین حدود ۱۹.۱ درصد از جمعیت آمریکا را تشکیل می‌دهند. تعداد لاتین‌تبارها در حال حاضر از سیاه‌پوستان آمریکایی- به‌عنوان بزرگ‌ترین گروه اقلیت در آمریکا- بیشتر است.

رافائل کولازو، مدیر صندوق اقدام یونیدوس‌آس، به اپک تایمز گفت: «رأی لاتین‌تبارها در تعیین برنده کاخ سفید و اکثریت کنگره حائز اهمیت خواهد بود.» لاتین‌تبارها در ماه مه رسماً از جو بایدن، رئیس‌جمهور فعلی آمریکا، حمایت کردند.

چپ‌گراها و راست‌گراها می‌گویند لاتین‌تبارها در انتخابات گذشته نادیده گرفته شدند اما در سال ۲۰۲۴، همه به دنبال جلب رأی لاتین‌تبارها هستند.

به گفته ناظرانی که با اپک تایمز صحبت کردند، لاتین‌تبارها دوست دارند به نامزدهایی رأی بدهند که نشان می‌دهند آن‌ها می‌توانند زندگی متفاوتی داشته باشند.

قدرت فزاینده

گزارش مؤسسه تحقیقاتی پیو در ماه آوریل نشان می‌دهد که لاتین‌تبارها ۱۳ درصد از رأی‌دهندگان واجد شرایط انتخابات ۲۰۲۴ را شامل می‌شوند. تعداد آن‌ها در مقایسه با آمار ۴ درصدی سال ۱۹۹۶ افزایش یافته است.

به گزارش پیو، ۶۱ درصد از لاتین‌تبارها دموکرات هستند یا به حزب دموکرات تمایل دارند. در مقابل، ۸۳ درصد از رأی‌دهندگان سیاه‌پوست- ۱۱ درصد از رأی‌دهندگان واجد شرایط انتخابات ۲۰۲۴- دموکرات هستند یا به دموکرات‌ها گرایش دارند.

ارزیابی ۲۰۲۱ پیو از انتخابات اخیر نشان داد که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا، ۳۸ درصد از آرای لاتین‌تبارها را در سال ۲۰۲۰ از آن خود کرده بود. او در سال ۲۰۱۶ فقط ۲۸ درصد از آرای آن‌ها را به دست آورد.

براساس نظرسنجی تایمز/کالج سینا که در ماه مه منتشر شد، لاتین‌تبارها در انتخابات سال ۲۰۲۴ متفق‌القول نیستند. در سطح ملی، ۳۳ درصد از آن‌ها از یکی از نامزدهای دو حزب اصلی حمایت می‌کنند، ۱۶ درصد بلاتکلیف هستند و ۱۳ درصد به رابرت اف. کندی جونیور رأی می‌دهند.

رأی لاتین‌تبارها در ایالت‌‌‌‏های  آریزونا و نوادا تعیین‌کننده است. براساس آمار فعلی، یک‌سوم از جمعیت این‌دو ایالت لاتین‌تبار هستند.

دموکرات‌ها در رقابت‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۲ در آریزونا، که از قدیم پایگاه جمهوری‌خواهان بوده، پیروزی‌های بزرگی به دست آوردند. امانوئل لیل-سانتیلان، مدیر رسانه‌ای و ارتباطات ملی سازمان مترقی سوموس ووتانتس، به اپک تایمز گفت که رأی لاتین‌تبارها در این پیروزی‌ها تعیین‌کننده بوده است.

نظرسنجی تایمز/کالج سینا نشان داد که لاتین‌تبارهای نوادا با اختلاف ۱۰ درصدی، ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا، را به جو بایدن ترجیح می‌دهند. وضعیت آریزونا برعکس است. آقای کندی در هردو ایالت بیش از ۱۳ درصد رأی دارد.

مردی با پرچم آمریکا و مکزیک در تجمع لس‌آنجلس، ۱ مه ۲۰۱۹. لاتین‌تبارها در حال حاضر بزرگ‌ترین گروه اقلیت در آمریکا هستند. (David McNew/Getty Images)

تورم، سقط جنین، مهاجرت

نظرسنجی‌ها نشان می‌دهند که اقتصاد مسئله اصلی رأی‌دهندگان لاتین‌تبار در سال ۲۰۲۴ است.

رأی‌دهندگان اسپانیایی‌زبان به‌مانند اکثر آمریکایی‌ها نگران افزایش مخارج زندگی هستند. آقای لیل-سانتیلان می‌گوید لاتین‌تبارها به شاخص داوجونز اهمیتی نمی‌دهند و فقط نگران مسائل مالی شخصی خود هستند.

قیمت مسکن، خودرو، غذا، انرژی و مراقبت از کودکان در یک دهه گذشته به شکل قابل‌توجهی افزایش یافته است. براساس داده‌های اداره آمار کار آمریکا، شاخص قیمت مصرف‌کننده در حد فاصل آوریل ۲۰۲۰ تا آوریل ۲۰۲۴، ۲۲ درصد افزایش یافته است.

ری مانسرا، معاون تشکل شهروندان متحد آمریکای لاتین در منطقه جنوب غرب، به اپک تایمز گفت: «دغدغه‌های اقتصادی لاتین‌تبارها به میز آشپزخانه محدود می‌شود: مالکیت خانه، مواد غذایی و سوخت. لاتین‌تبارهای سالخورده نیز نگران دسترسی به مزایای اجتماعی مانند مدیکید (برنامه بهداشتی آمریکا برای خانواده‌ها و افراد کم‌درآمد) و مدیکر (طرح ملی بیمه اجتماعی آمریکا) هستند. جوان‌ترها نیز دغدغه شغلی دارند.

تشکل شهروندان متحد آمریکای لاتین، قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین سازمان حقوق مدنی لاتین‌تبارهای آمریکا محسوب می‌شود. این تشکیل در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ از نامزد خاصی حمایت نکرده است اما به نظر می‌رسد که به دموکرات‌ها گرایش دارد.

دموکرات‌ها در سال ۲۰۲۴ برای تهییج رأی‌دهندگان خود روی دسترسی به امکانات سقط جنین مانور داده‌اند. جمهوری‌خواهان نیز بر مهاجرت تمرکز دارند.

آقای فلورز، که با کارزار انتخاباتی ترامپ همکاری دارد، گفت: «لاتین‌تبارهای ساکن ایالت‌های مرزی با بحران‌ها و فجایع مربوط به سیاست مرزهای باز دولت بایدن دست به گریبان هستند.» او افزود که مهاجران غیرقانونی برای پیدا کردن شغل در رقابت هستند، از منابع عمومی استفاده می‌کنند و مرتکب جنایاتی می‌شوند که جامعه لاتین‌تبارها را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

مونه بکس، مدیر راهبردی ابتکار رایگان آریزونا، که روی توسعه لاتین‌تبارها از دیدگاه راست میانه تمرکز دارد، به اپک تایمز گفت: «رأی‌دهندگان لاتین‌تبار خواهان اصلاح قوانین مرزی و مهاجرتی هستند تا قوانین برای مهاجران قانونی شفاف‌تر شود.»

به گفته آقای کولازو، تجربه و نظرسنجی یونیدوس‌آس نشان می‌دهد که مهاجرت برای لاتین‌تبارها امر پیچیده‌ای است.

او گفت: «بسیاری از خانواده‌های لاتین‌تبار شامل مهاجران غیرقانونی و شهروندان هستند. این خانواده‌ها مصداق کسانی هستند که ساکنان قدیمی غیرقانونی خوانده می‌شوند و به اقتصاد محلی کمک می‌کنند. آن‌ها با پناهجویان قانونی هم‌ذات‌پنداری می‌کنند اما خواستار یک «روند نظام‌مند» هستند.»

آقای کولازو افزود: «با این‌حال، این‌طور نیست که لاتین‌تبارها نسبت به تعداد بالای گذرگاه‌های مرزی بی‌تفاوت باشند یا از سیاست مرزهای باز حمایت کنند.»

در مورد سقط جنین باید گفت که فرهنگ مذهبی نقش مهمی در دیدگاه لاتین‌تبارها به این موضوع دارد. لاتین‌تبارهای مذهبی اغلب کاتولیک هستند.

گردهمایی اعضای کلیسا در آدینه نیک، بروکلین، نیویورک، ۷ آوریل ۲۰۲۳. اکثر لاتین‌تبارهای مذهبی کاتولیک هستند. (Spencer Platt/Getty Images)

آقای مانسرا گفت رأی‌دهندگان سالخورده معمولاً باورهای کاتولیک دارند و با افزایش دسترسی به امکانات سقط جنین مخالف هستند. آقای فلورز نیز گفت که باورهای مذهبی، دموکرات‌ها را از به‌کارگیری سقط جنین برای تهییج لاتین‌تبارها منع می‌کند.

آقای کولازو گفت که خانم‌های جوان لاتین‌تبار و شمار فزاینده‌ای از عزیزان آن‌ها به دلیل منافع اقتصادی و شخصی خود از افزایش دسترسی به امکانات سقط جنین حمایت می‌کنند.

خانم بکس با اشاره به گفت‌و‌گوهای خود با رأی‌دهندگان گفت که سقط جنین جزو اولویت‌های رأی‌دهندگان لاتین‌تبار آریزونا نیست. آقای لیل-سانتیلان، که در نوادا فعالیت دارد، با او مخالف است. او گفت که اقدام دولت بایدن برای افزایش دسترسی به امکانات سقط جنین برگ برنده دموکرات‌ها محسوب می‌شود.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی