Search
Asset 2

ممنوعیت پخش بازی‌های جام جهانی در رستوران‌ها و کافه‌ها

ممنوعیت پخش بازی‌های جام جهانی در رستوران‌ها و کافه‌ها (Stuart Franklin - FIFA/FIFA via Getty Images)
ممنوعیت پخش بازی‌های جام جهانی در رستوران‌ها و کافه‌ها (Stuart Franklin - FIFA/FIFA via Getty Images)
ممنوعیت پخش بازی‌های جام جهانی در رستوران‌ها و کافه‌ها (Stuart Franklin - FIFA/FIFA via Getty Images)

با نزدیک شدن به شروع بازی‌های جام جهانی برزیل، خبرهای رسیده حاکی از اعلام ممنوعیت پخش بازی‌های جام جهانیدر رستوران‌ها، کافی‌شاپ‌ها و قهوه‌خانه‌ها توسط پلیس ایران است.

این در حالی‌ست که پیش‌تر پلیس تهران، نمایش بازی‌ها را در سینماهای مختلط ممنوع اعلام کرده بود.

صنف قهوه‌خانه‌ داران تهران به اعضای خود اعلام کرده‌ که در زمان پخش بازی‌ها، تلویزیون‌های خود را خاموش و یا روی کانال دیگری قرار دهند.

این حکم پلیس تهران شامل بازی‌های تیم ایران نیز می‌شود.

«اسکندر آزموده»، رئیس اتحادیه‌ی کافی‌شاپ داران تهران در گفت‌وگو با ایسنا گفت: «به اعضایمان گفته‌ایم که هنگام پخش بازی‌های جام جهانی، تلویزیون را روشن نکرده یا شبکه‌ای به جز شبکه‌ای که بناست بازی‌ها را پخش کند انتخاب کنند. بنابراین اگر اقداماتی نظیر شرط‌ بندی یا حوادث دیگری که از پخش فوتبال در این مکان‌ها ناشی می‌شود رخ بدهد ما از نیروی انتظامی کمک خواهیم گرفت.»

وی با اشاره به این‌که کافی‌شاپ‌ها از ساعت ۱۲ به بعد باید تعطیل شوند، گفت:« به تمامی اعضا از طریق ارسال پیامک این موضوع را اطلاع داده‌ایم و با برخی دیگر به شکل حضوری و تلفنی صحبت کرده‌ایم تا مشکلی پیش نیاید. اما از آنان تقاضا داریم که این بحث را مدیریت کنند.»

اما ظاهراً برخی از این اماکن قصد سرپیچی از دستور را دارند و گفته‌اند که بازی‌ها را پخش خواهند کرد.

«عباس اعلایی»، رئیس اتحادیه‌ی قهوه‌خانه داران و رستوران‌های سنتی نیز در این زمینه گفت:« در این موضوع بحث ممنوعیت مطرح نیست، اما ما از اعضایمان خواسته‌ایم که طوری رفتار نکنند که مشکلی ایجاد شود و اگر احساس کردند که بناست ناهنجاری بروز پیدا کند، مسابقات را در سالن نمایش ندهیم.»

با این وجود کل بازی‌ها از تلویزیون ایران پخش می‌شود و ممکن است برخی از پارک‌ها نیز اقدام به پخش بازی‌ها از صفحات نمایش بزرگ کنند.

رقابت‌های جام جهانی فوتبال ازفردا به‌طور رسمی آغاز خواهد شد. تیم ایران نیز در اولین دیدار خود در مقابل نیجریه قرار می‌گیرد و بازی‌های دیگر این تیم، با آرژانتین و هرزگووین خواهد بود.

اپک تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی