Search
Asset 2

بانو یاسمین پهلوی: شدیداً با ایده چپ، مجاهد و ملا مخالفم و آن را برای حال و آینده ایران زیان‌بار می‌دانم 

یاسمین پهلوی
یاسمین پهلوی، همسر آخرین ولیعهد دولت سابق شاهنشاهی ایران، به تظاهرکنندگان می‌پیوندد که در راهپیمایی «همبستگی برای ایران» در واشنگتن دی سی، در 15 اکتبر 2022، شعار می‌دهند و پرچم‌های ایران را به اهتزاز در می‌آورند.(STEFANI REYNOLDS/AFP via Getty Images)

بانو یاسمین پهلوی با انتشار یک متن در استوری اینستاگرام خود ضمن اعلام مخالفت شدید خود با «ایده چپ، مجاهد و ملا» آن را برای حال و آینده ایران زیان‌بار دانست و در عین حال تأکید کرد که هیچگاه منظور او این نبوده و نیست که صاحبان این ایده‌ها باید کشته شوند. 

یاسمین پهلوی
(Screenshot via Instagram)

او به تازگی تصویری از یک زن معترض ایرانی که دست نوشته‌ای همراه با شعار «مرگ بر سه فاسد، ملا، چپی، مجاهد» در دستش داشت در اینستاگرام خود منتشر و این شعار را نیز در این استوری تکرار کرده بود. 

همسر شاهزاده رضا پهلوی در این پیام که بامداد جمعه ۱۹ خرداد منتشر شده است، نوشت: من نظرات خودم را دارم و همسرم نظرات خودش را. خوب است رسانه‌ها تمایز را بفهمند و یاد بگیرند که اگر درباره نظر من پرسشی دارند از خودم بپرسند، نه همسرم. مارکسیست‌ها و اسلام‌گرایان که پادشاه فقید به آنها عنوان ارتجاع سرخ و سیاه داده بودند، عوامل اصلی فتنه ۵۷ و در نتیجه بانیان فلاکت کنونی ایران و ایرانی هستند. 

او در این استوری ادامه دا: «ملاها بعد از رسیدن به قدرت، رقبا را کنار زدند و تبدیل به ارتجاع غالب شدند. ارتجاع مغلوب یعنی چپ‌ها و مجاهدین اما بهتر از ملاها نبودند. چپ هر کجا به قدرت رسیده جز مرگ و ویرانی و فقر و فلاکت به‌ بار نیاورده: از شوروی کمونیستی تا کره شمالی تا کوبا و ونزوئلا 

در پایان این متن آمده است: «من شدیداً با ایده چپ و مجاهد و ملا مخالفم و آن را برای حال و آینده ایران زیان‌بار می‌دانم. اما به هیچ‌ وجه منظورم این نبوده و نیست که صاحبان این ایده‌ها باید کشته شوند.» 

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی