Asset 2

بر اساس نظریه‌ی فیزیک‌دانان، ذهن می‌تواند ماده را کنترل کند

(Shutterstock*)
(Shutterstock*)
(Shutterstock*)

 

جهان پر از اسراری است که دانش کنونی ما را به چالش می‌کشد. اپک تایمز در بخش ماوراء دانش، داستان‌‏هایی از پدیده‌های خارق‌العاده را گرد آورده است تا به تصورات ما بال و پر بدهد و راه را برای چیزهای ممکنی که قبلاً انکار می‌شدند باز کند. آیا آنها واقعیت دارند؟ تصمیم با خود شماست.

 کالیفرنیا، ساحل نیوپورت- آزمایش معروف فیزیک کوانتوم به نام «آزمایش دو شکاف»، مدرکی با نتیجه‌ای حیرت‌انگیز که یک دهه پیش ثابت کرد ذهن قادر است ماده را کنترل کند.«ویدئو‌ی ذیل را ملاحظه نمایید. فیلم نمونه‌ای است که این تجربه را به تصویر می‌کشد».

 ذرات اتمی می‌توانند به شکل موج هم ظاهر شوند. این موضوع به اینکه کسی به آنها نگاه کند یا نگاه نکند مربوط است. «نگاه کردن» بر روی ذرات خارجی در عالم واقع تأثیر گذاراست و اگر دقیق‌تر بگوییم تما‌شا کردن اشیاء موجب تخریب عمل‌کرد‌ امواج می‌گردد.

 مهندس و فیزیک‌دان «آلن راس هوگنات» در مؤسسه‌ی مطالعات بین‌المللی تجربه‌ی نزدیک به مرگ کنفرانس سال ۲۰۱۴ در کالیفرنیا‌، ساحل نیوپورت چنین توضیح داد: «اروین شرودین‌گر فیزیک‌دان اتریشی معادله‌ای برای نمایش خصلت موج‌‏مانند ماده ابداع کرد. ولی عمل مشاهده در این معادله و یا هر معادله‌ی کوانتومی دیگر بی‌تأثیر است.»

 هوگنات دارای مدرک دکترای علوم، مهندس مکانیک و کسب موفقیت در مهندسی دریا، عضو شورای نویسندگان استاندارد‌های ساخت کشتی در ایالات متحده است. او تحصیلات خود را در رشته‌های فیزیک و مهندسی مکانیک مؤسسه‌ی تکنولوژی اُرِگان تمام کرده است. تئوری هوگنات به «مسئله‌ی مشاهده» اشاره دارد.

 دکتر «اوان هریس واکر» فیزیک‌دانی که در آزمایشگاه آبردین پرتاب شناسی ارتش کار می‌کرد، سعی کرد نظریه‌ی «مشاهده» را با معادله‌ی شرودین‌‏گر ارتباط دهد. در سال ۲۰۰۰ واکر، دو متغییر پنهانی را توضیح داد. یکی «کانال اراده» است و دیگری «کانال آگاهی» که توسط هوگنات توضیح داده شد.

 هوگنات اظهار داشت که «کانال اراده»، به معنی اراده‌ی شخص، مثبت می‌باشد. «کانال آگاهی»، که در ذهن شخص جای دارد، منفی است. کانال‌های مثبت و منفی همدیگر را خنثی می‌کنند. بنابراین آن دو تابع، هم‌زمان ظاهر نمی‌شوند. ولی در رویارویی با یکدیگر، باعث تخریب موج می‌شوند.

 ذهن اغلب مردم بسیار پر مشغله و شلوغ است. در راه خانه از محل کار، به قرار ملاقات‌ها‌یی که دارند فکر می‌کنند و غیره… این افکار در «کانال آگاهی» اغلب «کانال اراده» را مسدود می‌کنند. هوگنات گفت: «آگاهی و اراده با هم، هم‌آهنگ نیستند. اما اگر هم‌آهنگ باشند مردم قادرند خواسته‌هایشان را به صورت مادی در عالم خارج داشته باشند. آنها می‌توانند اراده کنند و هر آنچه را که بخواهند در عالم خارج به‌دست بیاورند.»

 هوگنات در میان انبوه جمعیت حاضر در کنفرانس با قاطعیت گفت: «ذهن شما ماده را کنترل می‌کند.»

 وی در ادامه افزود: «می‌دانم نمی‌دانید که چگونه این کار را انجام دهید. چه تعداد از جمعیت حاضر در اینجا نوازنده‌ی پیانو‌ی کنسرت هستند؟ هیچ کس نوازنده‌ی پیانو‌ی کنسرت نیست؟ چرا نه؟ برای این‌که تمرین نکردید. اما تعدادی از مردم نوازنده‌ی پیانوی کنسرت هستند. نیستند؟ می‌دانید که چه کار کردند؟ می‌دانید چگونه این اتفاق افتاده؟ شکست‌های پی در پی، تمرین مداوم و آموزش زیاد، بدین ترتیب بوده است.»

 او گفت: «می‌خواهم یک واسطه باشم، بنابراین می‌توانم یاد‌ بگیرم تا این کارها را انجام دهم. هیچ چیزی نمی‌تواند مرا محدود کند.»

اپک‌تایمز در ۳۵  کشور به ۲۱ زبان منتشر می‌گردد.

 

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی