Search
Asset 2

زلنسکی خواهان تصویب بسته کمک‌های آمریکا به اوکراین شد

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌ جمهوری اوکراین اعلام کرد که با مایک جانسون، رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده درباره ضرورت تصویب کمک‌های نظامی بیشتر آمریکا به اوکراین گفتگو کرده است.
ولودومیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین پس از گفتگو با اولاف شولز، صدراعظم آلمان در ۱۴ می ۲۰۲۳ در برلین، آلمان، با رسانه‌ها صحبت می‌کند. (Sean Gallup/Getty Images)

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌ جمهوری اوکراین اعلام کرد که با مایک جانسون، رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده درباره ضرورت تصویب کمک‌های نظامی بیشتر آمریکا به اوکراین گفتگو کرده است.

رئیس‌جمهوری اوکراین با انتشار مطلبی در شبکه اجتماعی ایکس نوشته که جانسون را در جریان وضعیت میدان نبرد، به ویژه افزایش چشمگیر حملات هوایی روسیه قرار داده است.

زلنسکی تصریح کرده که تنها در هفته گذشته، ۱۹۰ موشک، ۱۴۰ پهپاد «شاهد» و ۷۰۰ بمب هوایی هدایت شونده به شهرهای اوکراین شلیک شده و بزرگ‌‏ترین نیروگاه برق آبی اوکراین خاموش شده است.

او با بیان اینکه «می‌دانیم که دیدگاه‌های متفاوتی در مجلس نمایندگان درباره چگونگی ارائه کمک‌های آمریکا وجود دارد»، افزود که با این حال، تصویب سریع کمک‌های ایالات متحده به اوکراین توسط کنگره آمریکا حیاتی است.

زلنسکی همچنین گفته که با جانسون درباره اهمیت قطع منابع مالی روسیه برای جنگ و استفاده از دارایی‌های مسدود شده روسیه به نفع اوکراین گفتگو کرده است.

آمریکا پیشتر گفته که اولویت با بررسی لایحه بحران مرزی است

در ماه‌های گذشته جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده از نمایندگان آمریکا خواسته بود تا اقدامات لازم در راستای تصویب بسته کمکی به اوکراین را در دستور کار مجلس قرار دهند.

سرنوشت این لایحه در مجلس نامشخص است، زیرا مایک جانسون، نماینده جمهوری‌خواه لوئیزیانا و رئیس مجلس نمایندگان، معتقد است که کنگره باید بین بررسی لایحه بحران مرزی آمریکا و بسته کمکی اوکراین یکی را در اولویت بگذارد.

مایک جانسون پیشتر در بیانیه‌ای پیش از تصویب لایحه سنا گفته بود که «جمهوری‌خواهان مجلس از همان ابتدا تصریح کردند که تصویب هر قانونی برای تقویت امنیت ملی باید از مرزهای داخلی کشور آغاز شود.»

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی