Search
Asset 2

آخرین فهرست رده‌بندی بهترین شهرهای جهان منتشر شد / تورنتو و ونکوور بهترین شهرهای آمریکای شمالی

استنلی پارک در ونکوور
آخرین فهرست رده‌بندی بهترین شهرهای جهان منتشر شد
استنلی پارک در ونکوور
استنلی پارک در ونکوور (Shutterstock*)

 

 طبق آخرین رده‌بندی موسسه تحقیقاتی مرسر، شهرهای کانادایی به عنوان بهترین شهرهای آمریکای شمالی برای زندگی و کار انتخاب شده است.

بر اساس این رده‌بندی در میان ۲۳۰ شهر در سراسر جهان، به ترتیب ونکور،تورنتو، اتاوا و مونترال به عنوان بهترین شهرهای قاره آمریکا برگزیده شده‌اند. این در حالی است که شهرهایی مثل نیویورک و واشنگتن و لس‌آنجلس جایی بهتر در میانه‌های جدول پیدا نکرده‌اند. سن‌فرانسیسکو نخستین شهر آمریکایی در این رده‌بندی است که در میان ۲۳۰ شهر در سراسر جهان، در جایگاه بیست و هشتم قرار گرفته است.

در این تحقیق روی شاخص‌هایی همچون امنیت، بهره‌مندی از خدمات عمومی و اجتماعی، بهداشت و درمان و هزینه‌های زندگی تاکید شده است؛ شاخص‌هایی که یک شهر را به محلی جذاب و مطلوب برای ایجاد فرصت‌های تازه می‌کند.

با این همه در این رده‌بندی حتی مسایل آب و هوایی و اقلیمی هم که مستقیما روی کیفیت زندگی تاثیر می‌گذارند توجه شده است. به عنوان مثال تورنتو تنها به دو دلیل تراکم ترافیک و زمستان‌های سرد، ۱۰ پله پایین‌تر از ونکوور نشسته و پانزدهمین ردیف رده‌بندی جهانی را اشغال کرده است.

در این فهرست به ترتیب وین، زوریخ، آکلند، مونیخ و ونکوور پنج شهر برتر معرفی شده‌اند. سیدنی دهم، لندن ۳۹‌ام، نیویورک ۴۴‌ام و پاریس در ردیف ۷۱‌ام نشسته‌اند.

طبق معمول شهرهای خاورمیانه ردیف‌های پایینی را اشغال کرده‌اند. بغداد آخرین شهر است و تهران جایی بالاتر از رده ۲۰۳ پیدا نکرده است.

پکن ۱۱۸ام و شانگهای ۱۰۱‌ هستند.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی