logo_eet

آزمایش واکسن زیکا بر روی انسان تا پایان سال

زیکا
(Mario Tama/Getty Images)
زیکا
(Mario Tama/Getty Images)

 

یکی از چندین شرکت‌‌‌‏ داروسازی که بر روی واکسن زیکا کار می‌‌‌‏کنند، روز چهارشنبه از اتمام آزمایشات صورت گرفته واکسن زیکا بر روی موش آزمایشگاهی خبر داد.

شرکت داروسازی امریکایی اینوویو، گفت که واکسن باعث ایجاد پاسخ قوی و با دوام در موش شده است و موجب افزایش آنتی بادی موش و پاسخ سلول‌‌‌‏های تی، که نقش مهمی در ایمن سازی بدن دارد، شده است.

«جوزف کیم»، مدیر اجرایی اینوویا در بیانیه‌‌‌‏ای گفت: «قدم بعدی ما آزمایش واکسن روی پستانداران و آغاز تولید بالینی آن است. همچنین قصد داریم فاز اول تست انسانی واکسن زیکا را تا قبل از پایان سال ۲۰۱۶ تمام کنیم.»

فاز اول یک فرایند سه مرحله‌‌‌‏ای از آزمایش داروهای جدید است و شامل آزمایش واکسن بر روی داوطلبان سالم می‌‌‌‏شود.

زیکا
(Mario Tama/Getty Images)

آزمایشات انسانی انواع واکسن زیکا از اوایل ماه اوت امسال آغاز می‌‌‌‏شود. اگرچه سازمان بهداشت جهانی اخیرا از منع انجام این آزمایشات در مقیاس بزرگ و به مدت ۱۸ ماه خبر داده است.

«ماری پائول کینی»، دستیار مدیر کل سیستم‌‌‌‏های بهداشتی و نوآوری سازمان بهداشت جهانی ، به خبرنگاران در ژنو گفت که درخواست آژانس سلامت سازمان ملل، «اقدام سریع» شرکت‌‌‌‏های تولید کننده واکسن است. تاکنون ۱۵ شرکت برای تولید این واکسن در حال فعالیتند.

وی گفت که دانش ما در حال حاضر می‌‌‌‏گوید که حدود ۱۸ ماه طول می‌‌‌‏کشد که یک واکسن برای نشان دادن اثربخشی در مقیاس بزرگ آزمایش شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *