Search
Asset 2

آموزش‌های محیط زیستی در مدارس ایران

(ATTA KENARE/AFP/Getty Images)
(ATTA KENARE/AFP/Getty Images)

 

رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست اعلام کرد که با وزارت آموزش و پرورش دستورالعملی تهیه کرده که به زودی ابلاغ خواهد شد و در ۱۰۸ هزار مدرسه آموزش‌های محیط زیستی خواهند داشت.

معصومه ابتکار، فقدان عاطفه و داشتن استرس در دانش آموزان را ناشی از ارتباط نداشتن با طبیعت دانست و معتقد است هر کجا در مدارس، شهرها، دانشگاه‌ها و… به اسم توسعه ارتباط با طبیعت و ارتباط با چرخه تعادل بخش طبیعت را قطع کرده‌ایم ، دچار مشکل شده‌ایم.

وی افزود اولیاء دانش آموزان باید بدانند که گرچه آموزش درس‌های کلاسیک مهم است، اما مهارت‌های زندگی که یکی از این مهارت‌ها چگونگی برخورد با طبیعت بوده نیز مهم است.

این مقام ادامه داد که به همین منظور برای آگاهی بیشتر دانش آموزان برنامه‌ای داریم که محیط بانان با وسایل و لباس محیط بانی به مدارس می‌روند و در مورد شغل محیط بانی، حیات وحش و… صحبت می‌کنند. در حال حاضرتشکل‌های دانش‌آموزی حامی محیط زیست نیز در خراسان رضوی تشکیل شده است و در فعالیت‌های محیط زیستی مشارکت دارند.

وی افزود: «بحران کمبود آب و کسب رتبه اول در هدر دادن منابع آبی چالشی است که اگر نتوانیم از کره زمین حفاظت کنیم آینده‌ای  برای کودکان نخواهد بود.»

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی