Search
Asset 2

ادامه‎ی آزار و اذیت فالون دافا در سال ۲۰۱۵

آزار و شکنجه ی فالون دافا
مدیتیشن در تمرین گروهی فالون گونگ یا فالون دافا در سانفراسیسکو. ۱۵ اکتبر. (Dai Bing/Epoch Times)
آزار و شکنجه ی فالون دافا
زنی درحال انجام مدیتیشن در تمرین گروهی فالون گونگ یا فالون دافا در سانفراسیسکو. ۱۵ اکتبر. (Dai Bing/Epoch Times)

دستگیری و شکنجه و گاهی مرگ تمرین‎کنندگان روش مراقبه‎ای و سنتی «فالون گونگ» (یا فالون دافا) توسط مقامات چین در سه ماهه‎ی اول سال ۲۰۱۵ ادامه داشته است. آمارهای ناقص، خبر از صدها بازداشت غیرقانونی و مرگ ده‎ها تن در‎نتیجه‎ی سوء‎ رفتار در بازداشتگاه‎ها می‎دهد.

برخی از این سوء رفتارهای رایج که تمرین‎کنندگان فالون دافا متحمل می‎شوند، شامل شست‎و‎شوی مغزی، ضرب و شتم شدید، شوک الکتریکی، سوزاندن، بیرون کشیدن ناخن، تزریق داروهای مضر، محرومیت از خواب، قرار گرفتن در معرض آب و هوای بد و کار اجباری است.

فالون گونگ (یا فالون دافا) از سال ۱۹۹۹ در چین به دلایل قانونی مشکوک مورد آزار و اذیت قرار گرفته است. وب‎سایت Minghui.org که توسط تمرین‎کنندگان فالون گونگ راه‎اندازی شده است به اسنادی اشاره می‎کند که در آن مشخص شده که از ژانویه تا مارس ۲۰۱۵، مقامات چین ۸۶۷ نفر از تمرین‎کنندگان  را بازداشت کرده‎اند. از بین این رقم، ۴۰۵ نفر به‎طور رسمی در ۱۷ استان مختلف دستگیر و ۱۲۳ نفر محاکمه شده‎اند. دادگاه ۸۱ نفر را محکوم به زندان کرده است.

هم‎چون سال گذشته، آزار و اذیت فالون دافا در استان‎های شمال و شمال شرق چین شدیدتر بوده است.

به گزارش «مینگهویی»، حداقل ۳۰ نفر از ژانویه تا مارس ۲۰۱۵ براثر شکنجه و سوء رفتار مقامات چین جان خود را از‎دست داده‎اند. این افراد ۱۸ زن و ۱۲ مرد مابین سنین۲۶ تا ۷۹ سال سن بوده‎اند. بیش‎تر تمرین‎کنندگان بعد‎ از محکومیت، جان خود را از‎دست داده‎اند.

قربانیان از اقشار مختلف جامعه بوده‎اند- کارمند آموزش و پرورش، مهندس، بانک‎دار، کشاورز. اطلاعات جمع‎آوری شده توسط مینگهویی از خانواده‎ی این قربانیان به‎دست آمده است.

مینگهویی برای هر یک از این موارد، نام، شغل، شهر، تاریخ مرگ، محل بازداشت، مدت محکومیت قربانی و نوع شکنجه‎ای که توسط مقامات انجام شده را ثبت کرده است. تا ماه مارس ۲۰۱۵، مینگهویی، مرگ ۳۸۵۹ نفر از آغاز آزار و اذیت را تأیید کرده است.

این در حالی‌‏ست که میزان واقعی آزار و اذیت به مراتب بیش‎تر است، اما به‎دلیل مشکلات جمع‌آوریاطلاعات از چین، این اطلاعات ناقص است.

مرکز اطلاعات فالون دافا که دفتر رسمی مطبوعاتی فالون گونگ است، تخمین می‎زند که میلیون‎ها نفر از آغاز آزار و شکنجه در سال ۱۹۹۹ دستگیر شده‎اند.

محققان دریافته‎اند که فالون گونگ و دیگر زندانیان عقیدتی به‎عنوان بانک اهدا‎کننده‎ی عضو زنده شناخته می‎شوند که به‎موجب آن زندانیان به‎طور سیستماتیک به‎دلیل برداشت اعضای بدنشان برای انجام جراحی‎های پیوند کشته می‎شوند. تاکنون ده‎ها هزار نفر از این زندانیان بر اثر برداشت غیرقانونی اعضای بدنشان کشته شده‎اند.

اپک تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‎شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی