Search
Asset 2

ارکستر سمفونیک ملی ایران با ساختار جدید به‌‏ روی صحنه می‌‏رود

اپک تایمز فارسی

ارکستر سمفونیک تهران که اکنون عنوان «ارکستر سمفونیک ملی ایران» را به خود گرفته، دومین برنامه‌‏ی خود را ۹ و ۱۰ اردیبهشت ماه به روی صحنه می‌‏برد.

این اجرا با ساختاری جدید و با مدیریت «علی رهبری» در تالار وحدت برگزار می‌‏شود و نوازندگان ارکستر سمفونیک ملی ایران، سمفونی شماره‌‏ی ۹ بتهوون را برای علاقمندان خواهند نواخت.

مدیر هنری ارکستر سمفونیک ملی ایران درباره‌‏ی تغییر عنوان این گروه گفت: «هدف ما کوچکتر کردن ارکسترها نیست. ما این ساختار را برای بهتر شدن و الگو شدن انجام می‌‏دهیم. این اصرار من بوده که اسم ارکستر سمفونیک تهران را به «ارکستر سمفونیک ملی ایران» تغییر بدهیم؛ کلمه‌‏ی «ملی» هم البته هیچ ربطی به موسیقی ملی ندارد.»

علی رهبری افزود: «ما چهار یا پنج برنامه‌‏ی ملی را در لیست برنامه‌‏های شش‌‏ماهه‌‏ای که پیش‌‏از این اعلام شده بود خواهیم گنجاند و برای این کار نیز از رهبران علاقمند دعوت کرده‌‏ایم تا طی جلساتی در مورد برنامه‌‏هایشان صحبت کنیم.»

به گفته‌‏ی وی اجراهای ارکستر سمفونیک ملی ایران برای همه‌‏ی مردم بوده و در طول سال چندین بار تکرار می‌‏شود تا همگان بتوانند این آثار را بشنوند.

آقای رهبری همچنین ادامه داد:«حدود ۲۰ قطعه را نیز برای بخش ملی مطالعه کرده‌‏ام که بعدها مشخص می‌‏شود کدام‌‏ها را قرار است اجرا کنیم. ما باید ارکسترها را از حالت موزه‌‏ای دربیاوریم و دست از تکرار قطعاتی که ۳۰ سال است اجرا می‌‏شوند برداریم.»

این برنامه ۹ و ۱۰ اردیبهشت ماه، ساعت ۲۱:۳۰ در تالار وحدت تهران به روی صحنه می‌‏رود و دوست‌‏داران موسیقی می‌‏توانند برای تهیه بلیط به سایت ایران کنسرت مراجعه کنند.

بهای بلیط از ۳۵ هزار تومان تا ۱۵۰ هزار تومان است.

اپک‌‌‌‌‌‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌‌‌‌‌‌‏شود.

 

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی