Search
Asset 2

افتتاح ششمین جشنواره «دف نوازی» در سنندج

 

Pair_of_dafs

جشنواره «دف نوای رحمت» روز چهارشنبه ۲۴ شهریور ماه در سنندج آغاز شد.

هنرمندان از ۲۱ کشور استان در دو گروه تک نواز و گروه نواز در این جشنواره به اجرای برنامه می پردازند و تا کنون ۲۷۸ اثر به دبیر خانه ششمین جشنواره سراسری دف نوازی ارسال شده است.

رئیس حوزه هنری کردستان، این استان را مهد فرهنگ و تمدن وسنندج را پایتخت دف جهان دانسته و معتقد است که روح مردم سنندج از دیر باز با این ساز عرفانی پیوند خورده است.

وی افزود:اعضای هیات داوران این جشنواره نیز اساتید به نامی چون فرزاد عندلیبی نوازنده ساز دف مهدی احمدی کارشناس ارشد آهنگسازی دانشگاه هنر تهران، مهدی فتحیان دف نواز از سال ۱۳۶۵ وتدریس ساز دف در آموزشگاه های هنری و فرهنگی، سید عطاء سلامیه متولد ۱۳۴۴ از اساتید پیشکسوتان دف کردستان و پرویز گلپسندی  کارشناس ادبیات فارسی از هنرمندان توانمند دف نواز استان کردستان انتخاب شده اند.

قرار است همزمان با دومین روز جشنواره یک گروه ۱۰۰۰ نفری دف نواز روز پنج شنبه ۲۵ شهریور ماه درعمارت خسروآباد سنندج به اجرای برنامه بپردازند.

مراسم اختتامییه این جشنواره روزجمعه ۲۶ شهریور ماه درپردیس سینمای سنندج با معرفی گروه‌های برتر وتجلیل از استاد «حمیدرضا اردلان» از مشاهیر کُرد و «سیدشمس الدین ابراهیمی» و «سدبهاءالدین حسینی» از پیشکسوتان حوزه دف‌نوازی استان کردستان به پایان خواهد رسید.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی