Search
Asset 2

این بار اسید‌‌‏پاشی به مدیر بیمارستانی در تهران

Persian-ET-logo.N

مدیر یکی از بیمارستان‌‌‏های تهران مورد حمله با اسید قرار گرفت و در بیمارستان بستری شد.

دکتر «سیامند انوری»، مدیر بیمارستان ضیائیان تهران، ساعت ۲۱ شنبه شب ۸ آذر، در حالی که به منزل خود بازمی‌گشت، دو موتور سوار با اسید او را مورد حمله قرار دادند. در اثر این حمله صورت دکتر انوری از جمله چشم چپ او دچار سوختگی شده است.

وی جهت درمان در بیمارستان فوق تخصصی چشم پزشکی فارابی  بستری شده و تحت درمان است.

به گفته‌‌‏ی حسن عباسی مدیر روابط عمومی اورژانس تهران، از آن جا که دکتر انوری بلافاصله پس از اسیدپاشی صورت و چشمان خود را با آب شستشو داده، اثرات تخریبی اسید و بروز آسیب جدی در صورت و چشمان وی کاهش یافته است.

دکتر «محمد عفت‌پناه»، رئیس بیمارستان ضیائیان نیز اعلام کرد که عمل جراحی روی دکتر انوری با موفقیت انجام شده است و حال عمومی وی خوب است. یک تیم پزشکی ویژه از سوی وزارت بهداشت تشکیل شده است که درمان دکتر انوری را تحت نظر دارند.

«حسن هاشمی»، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز به همراه «ایرج حریرچی»، قائم مقام وزیر بهداشت از دکتر انوری عیادت کردند.

هنوز علت این حمله و عاملان آن شناسایی  نشده‌‌‏اند، ولی  به گفته‌‌‏ی فرمانده‌‌‏ی انتظامی تهران بزرگ رسیدگی به این موضوع در دستور کار پلیس تهران قرار گرفته است و یک تیم ویژه برای شناسایی اسیدپاشان تشکیل شده است.

این واقعه در حالی روی داد که طی ماه‌‌‏های گذشته چندین مورد اسیدپاشی به زنان در شهر اصفهان صورت گرفت؛ ولی با وجود اعتراضات مردم، هنوز عاملان حملات شناسایی نشده است.

اپک‌‌‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی