logo_eet

این پنج ماده غذایی ضد سرطان را بیشتر مصرف کنید

این پنج ماده غذایی ضد سرطان را بیشتر مصرف کنید
این پنج ماده غذایی ضد سرطان را بیشتر مصرف کنید
دکتر دیوید صمدی رئیس بخش اورولوژی، مسوول بخش جراحی روباتیک در بیمارستان لنوکس هیل (Lenox Hill Hospital) واستاد اورولوژی در دانشکده پزشکی دانشگاه هافسترا (Hofstra) در شهر نیویورک است. (Courtesy David B. Samadi)
دکتر دیوید صمدی رئیس بخش اورولوژی، مسوول بخش جراحی روباتیک در بیمارستان لنوکس هیل (Lenox Hill Hospital) واستاد اورولوژی در دانشکده پزشکی دانشگاه هافسترا (Hofstra) در شهر نیویورک است. (Courtesy David B. Samadi)

به گفته موسسه ملی سرطان، ساده‌‏ترین و مقرون به صرفه ترین راه برای کاهش خطر ابتلا به سرطان استفاده از مواد مغذی و سالم است. اگر چه بیشتر مردم می‌‏دانند عمدتاً غذاهای فرآوری شده، غذاهای سرشار از چربی‌‏های اشباع شده و مواد غذایی بسته بندی شده با شکر (به خصوص فروکتوزها) جزو مواد غذایی مغذی و سالم در نظر گرفته نمی‌‏شوند.

اکثر کارشناسان معتقدند که یک رژیم غذایی سرشار از مواد مغذی که با سرطان مبارزه کند، بیشتر گیاهی است. بنابراین باید وعده غذاییتان را به دو بخش مواد پروتئین‌‏دار و مواد سبوس‌‏دار تقسیم کنید. پس در حالی که میوه‌‏ها و سبزیجات را مصرف می‌‏کنید، غذاهایی خاصی را هم باید در وعده غذایی خود بگنجانید. در اینجا پنج تا از آن مواد غذایی که با سرطان مبارزه می‌‏کنند، آوردیم که لازم است به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

اسید فولیک یا فولیت

سبزیجات تیره رنگ و برگ دار پر از این ویتامین B کمپلکس هستند. میزان کافی مصرف فولیت ما را در برابر جهش دی‌‏ان‌‏ای DNA و در نهایت سرطان محافظت می‌‏کند. با این حال، حتی اگر شما سبزیجات سبز تیره مصرف نمی‌‏کنید، هنوز هم می‌‏توان فولیت را به صورت مصنوعی استفاده کنید. البته باید بدانید که این ماده در سریال، پاستا و نان غنی شده نیز پیدا می‌‏شود.

(Victor/iStock)
(Victor/iStock)

انواع توت‌‏ها یا بری‌‏ها

انواع توت‌‏ها حاوی آنتی اکسیدان‌‏های بسیار قوی هستند که با روند طبیعی اکسیداسیون، مبارزه می‌‏کنند. اکسیداسیون تولید مولکول‌‏های مضر و رادیکال‌‏های آزاد است که موجب آسیب به سلول‎ها می‌‏شود.

چای سبز

مانند بسیاری از غذاهای گیاهی، چای سبز نیز حاوی فلاونوئید است که برای اثرات آنتی اکسیدانی شناخته شده است. آنتی اکسیدان‌‏ها شما را از شر رادیکال‌‏های آزاد که می‌‏تواند DNA سلول را بهم بریزد، محافظت می‌‏کند. یک نوع از فلاونوئید به طور خاص، کامفرول، موجود در چای است که اثرات محافظتی در برابر سرطان از خود نشان داده است.

انواع کلم‌‏ها

انواع کلم مثل گل کلم، کلم بروکلی به بدن شما برای مبارزه با سرطان کمک می‌‏کند. کلم‌‏ها دارای نوعی آنتی اکسیدان به نام سولفورافان هستند که هنگام جویدن این سبزیجات، این ماده باعث ایجاد یک اثر محافظتی بر روی سلول‌‏های بدن می‌‏شود.

زنجبیل

تحقیقات نشان می‌‏دهد که زنجبیل قادر است به دو روش سلول‌‏های سرطانی را بکشد. در هر دو روش زنجبیل به طور مستقیم روی سلول‌‏های سرطانی اثر گذار است. در روش آپوپتوز، سلول‌‏های سرطانی بدون آسیب رساندن به سلول‌‏های اطراف خودکشی می‎کنند. در اتوفاژی، سلول‌‏های مضر به عنوان غذا خودشان را می‌‏خورند. زنجبیل را می‌‏توان در سوپ، انواع سس‌‏ها، ترشیجات و یا در نوشیدنی‌‏های مورد علاقه خود استفاده کنید.

دکتر دیوید صمدی رئیس بخش اورولوژی، مسوول بخش جراحی روباتیک در بیمارستان لنوکس هیل (Lenox Hill Hospital) واستاد اورولوژی در دانشکده پزشکی دانشگاه هافسترا (Hofstra) در شهر نیویورک است. وی متخصص اورولوژی، متخصص سرطان در تشخیص و درمان بیماریهای مجاری ادرار، سرطان پروستات، سرطان کلیه و مثانه است و در درمانهای پیشرفته با دخالت جزئی برای سرطان پروستات تخصص دارد. دکتر صمدی روش روباتیک اختصاصی خود را برای جراحی و خارج کردن پروستات سرطانی با نام اسمارت (SMART= Samadi Modified Advanced Robotic Technique) ابداع کرده است.

وب سایت ایشان: SamadiMD.com بلاگ: RoboticOncology.com

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *