logo_eet

با مواد غذایی پس داده شده در فروشگاه‌‌‌‏های بزرگ کانادا چه باید کرد؟

سوپراستور کانادا
(Courtesy of Real Canadian Superstore)
سوپراستور کانادا
(Courtesy of Real Canadian Superstore)

«چند ماه پیش برای مهمانی در منزلم از دو فروشگاه والمارت و سوپر‌‌‌‏استور در ادمونتون حسابی خرید کرده بودم. بعد از مهمانی خیلی از بسته‌‌‌‏های مواد غذایی از جمله اسنک‌‌‌‏ها باز هم نشدند. با همسرم به این نتیجه رسیدیم که بهتر است اینها را زودتر به فروشگاه برگردانیم.

بخش خدمات والمارت روی چندان خوشی نشان نداد. علت پس دادن اجناس را پرسید. بعد گفت که ما تمام مواد غذایی را دور می‌‌‌‏ریزیم. دلیلش سلامتی مردم است چون نمی‌‌‌‏دانیم که ماده غذایی پس از خروج از فروشگاه چه می‌‌‌‏شود. مثلا زیر آفتاب مانده باشد یا در یخچال نگهداری نشود. حتی چیپس و پفک را که نیاز به نگهداری در یخچال ندارند دور می‌‌‌‏ریزیم. من بعد از کمی فکر کردن از پس دادن اجناس منصرف شدم. دوست نداشتم مواد غذایی دور ریخته شوند.

وقتی به سوپر استور رفتم بخش خدمات به آسانی موادی که از این فروشگاه خریداری شده بود پس گرفت و توضیح داد که بسته‌‌‌‏ها پس از بررسی به قفسه فروشگاه برگردانده می‌‌‌‏شوند. در آن لحظه نمی‌‌‌‏دانستم خوشحال باشم یا ناراحت و کار کدام فروشگاه درست‌‌‌‏تر است. از اینکه سوپر استور پول مرا بر می گرداند و مواد غذایی را دور نمی‌‌‌‏ریخت خوشحال بودم و در عین حال به مسیری که بسته‌‌‌‏های مواد غذایی رفته‌‌‌‏اند تا من یا دیگران از روی قفسه فروشگاه برداریم مشکوک.»

این‌‌‏ها توضیحات یک خریدار ایرانی در کانادا است. نظر شما چیست؟ آیا بهتر است مواد غذایی که مشتری برگردانده دور ریخته شود یا به مشتری بعدی فروخت؟

سالانه میزان زیادی مواد غذایی در فروشگاه‌‌‌‏های بزرگ کانادا دور ریخته می‌‌‌‏شوند. در این زمینه فروشگاه‌‌‌‏های زنجیره‌‌‌‏ای والمارت از پیشتازان است. هر چند وعده داده است فروشگاه‌‌‌‏های خود را برای دور ریز مواد غذایی بررسی کند. همچنین قرار است تحقیقات عمومی بیشتر برای بررسی مقدار مواد غذایی دور انداخته شده انجام گیرد.

به گزارش سی‌‌‌‏بی‌‌‌‏سی نیوز، چندی پیش در طول بیش از ۱۲ دوره بازدید از دو فروشگاه در منطقه تورنتو، کارکنان متوجه وجود بسیاری از محصولات پخته شده، مواد غذایی منجمد، گوشت و محصولات لبنی در سطل‌‌‌‏های زباله شدند. بسیاری از موادغذایی دور ریخته شده هنوز دارای بسته بندی بودند و در بسیاری از موارد، تاریخ انقضای موادغذایی هنوز تمام نشده بود و تازه به نظر می‌‌‌‏رسیدند.

«الکس رابرتسون»، سخنگوی والمارت در این باره گفت: «حتما در این موارد اشتباهاتی وجود دارد و ما نیاز داریم فرآیندهای فروشگاه برای ریختن مواد غذایی به سطل‌‌‌‏های زباله را به خوبی دنبال کنیم و از دور ریخته شدن مواد غذایی اطمینان حاصل کنیم.»

رابرتسون همچنین اطمینان داد که والمارت – یکی از بزرگترین فروشگاه‌‌‌‏های خواروبار فروشی در کانادا- زباله‌‌‌‏های مواد غذایی خود را مستقیما به محل‌‌‌‏های دفن زباله نمی‌‌‌‏فرستد. در برخی از ۴۰۷ فروشگاه‌‌‌‏های موجود در سراسر کانادا، مواد غذایی به پناهگاه‌‌‌‏های محلی و یا بانک‌‌‌‏های غذا اهدا می‌‌‌‏شود. اما بسیاری از سازمان‌‌‌‏های خیریه فاقد کامیون و یا خنک کننده مورد نیاز برای این مواد هستند. والمارت تاکنون میلیون‌‌‌‏ها دلار به بانک‌‌‌‏های غذایی کانادا جهت افزایش ظرفیت جمع آوری، تهیه و توزیع مواد ذایی اهدا شده، کمک کرده است.

والمارت گفته است که کارمندانش گاهی اوقات مرتکب اشتباه شده‌‌‌‏اند و موادغذایی را که باید اهدا یا بازیافت می‌‌‌‏شده را دور ریخته‌‌‌‏اند.

طبق برآوردی در سال ۲۰۱۴، هر ساله مواد غذایی با ارزش حدود ۳۱ میلیارد دلار در کانادا به هدر می‌‌‌‏رود. فروشگاه‌‌‌‏های مواد غذایی مسئول حدود ۱۰ درصد از این نوع زباله‌‌‌‏ها است. البته مواد غذایی بیشتر به طور مستقیم توسط مصرف کنندگان دور انداخته می‌‌‌‏شوند، در واقع ۴۷ درصد از زباله‌‌‌‏های مواد غذایی در خانه تولید می‌‌‌‏شوند.

«لارنس مکالی»، وزیر کشاورزی دولت فدرال گفت: «زباله‌‌‌‏های مواد غذایی می‌‌‌‏تواند بخشی از اولین سیاست‌‌‌‏های غذایی کانادا در نظر گرفته شود که در حال حاضر در فاز تحقیقاتی است.»

اخیرا فرانسه دور ریختن مواد غذایی فروشگاه‌‌‌‏ها را ممنوع کرده است که این مسئله منجربه تغییر در روش کار فروشگاه‌‌‌‏ها و مدیریت کمک‌‌‌‏های مالی اهدایی شده است.

والمارت کانادا نیز در این خصوص گفت که در نظر دارد که در طرح‌‌‌‏های آینده دولت با هدف از بین بردن زباله های مواد غذایی در کانادا همکاری کند.

اخبار مرتبط