Search
Asset 2

با نیم‌‏نگاهی به آیفون ۷ چه کسی دیگر آیفون ۶اس می‌خواهد؟

تصویر طراحی شده آیفون ۷
با نیم‌‏نگاهی به آیفون ۷ چه کسی دیگر آیفون ۶اس می‌خواهد؟
تصویر طراحی شده آیفون ۷
تصویر طراحی شده آیفون ۷ (SCAVidsHD/YouTube)

 

زمانی که اپل، چندهفته‌ پیش در طی یک مراسم ویژه، از آیفون ۶اس جدید خود پرده‌برداری کرد، تا حدی باعث شگفتی شد. بله تقریباً در مورد هر چیزی که قرار بود این گوشی داشته باشد می‌دانستیم. با این حال حداقل تا زمان کنفرانس مطبوعاتی اپل در روز ۹ سپتامبر، نمی‌دانستیم که چگونه این شایعات و اطلاعات نشت کرده همگی در یک جا جمع خواهد شد؛ یا به طور دقیق‌تر بگوییم، نمی‌دانستیم که ۶اس چقدر نسبت به نسل قبلی خود نیرومندتر خواهد بود.

توانستیم تنها چند روز قبل از اعلان رسمی آیفون ۶اس، از طریق یکی از مطمئن‌ترین منابع در تجارت اپل، اولین اطلاعات کلیدی را در مورد آیفون ۷ در سال بعد به دست آوریم؛ که هم‌اکنون فکر ما را به خود مشغول کرده است.

اگر شما ماه پیش تصویر خیالی آیفون ۷ را که در دو ویدئوی پایینی نشان داده شده است، به ما نشان می‌دادید، به احتمال زیاد به آن می‌خندیدیم و باور نمی‌کردیم. هیچ راهی وجود ندارد که تولید گوشی هوشمند قادر باشد به این حد از نازکی برسد. درست است؟

نه درست نیست!

بر اساس گفته‌ی یک تحلیل‌گر، اپل هم‌اکنون روی طرحی از آیفون ۷ کار می‌کند که دارای ضخامتی حدود ۶ و ۶.۵ میلی‌متر است. به نظر می‌رسد که آیفونی که در این ویدئوها به طور باورنکردنی نازک نشان داده شده است، چندان نیز غیر ممکن نباشد.

البته مسائل دیگری نیز وجود دارد که تحقق آیفون تصویر شده در این ویدئوها را غیرممکن می‌کند. به عنوان مثال هیچ احتمالی وجود ندارد که اپل، نسل بعدی آیفون‌ها را در دو رنگ قرمز و آبی ارائه دهد.

دلیل دیگر این‌که نسبتاً مطمئن هستیم که آیفون‌ ۷ اپل قرار است آنتن‌های وای‌فای و سلولی داشته باشد، و هیچ راهی وجود ندارد که امواج رادیویی بتواند داخل و یا خارج این آیفون تمام آلومینیومی شود. بعلاوه این حفاظ کرومی که دوربین و فلش را در خود نگه داشته است چندان ظاهر خوبی ندارد.

به نظر معقول نمی‌آید اگر تصور کنیم اپل قرار است در سال ۲۰۱۶ پورت مربوط به لایتنینگ خود را کنار گذاشته و سراغ یواس‌‍‌‌بی نوع ۳ برود.

با این‌حال طراحی واقعاً زیبایی دارد که می‌توانید در ویدئوهای پایینی ببینید.

 

 

اپک تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی