Search
Asset 2

برخی گزارش‌ها خبر از زخمی شدن رهبر داعش می‌دهد

زخمی شدن رهبر داعش
زخمی شدن رهبر داعش (Screenshot via Youtube)
زخمی شدن رهبر داعش
زخمی شدن رهبر داعش (Screenshot via Youtube)

گزارش‌ها حاکی از این‌است که، ابوبکر بغدادی، رهبر گروه ‌اسلام‌گرای داعش، در حملات هوایی نیروهای ائتلافی ماه گذشته در غرب عراق به شدت زخمی شده است.

این خبر را روز گذشته «ژنرال سعد»، معاون سخنگوی ارتش عراق اعلام کرد. ولی نگفت که این حمله توسط چه کشوری انجام شده است.

یک سخنگوی وزارت کشور عراق نیز این خبر را تایید کرد، ولی جزییات بیشتری از سرنوشت بغدادی ارائه نکرد.

روزنامه‌ی انگلیسی گاردین به نقل از یک مشاور دولت عراق گفت که حمله‌ی ماه گذشته نیروهای ائتلاف که منجر به زخمی شدن بغدادی شده است، روز ۲۷ اسفند درالبعاج، نزدیک روستای ام‌الروس در ناحیه‌ی نزدیک مرز سوریه صورت گرفته است.

به گفته‌ی گاردین نیروهای ائتلاف یک کاروان شامل سه وسیله‌ی نقلیه را بدون اطلاع از این‌که بغدادی در یکی از آن‌هاست مورد هدف قرار دادند.

این روزنامه به نقل از یک منبع دیگر نوشت که حال بغدادی وخیم گزارش شده، ولی به مرور بهبود یافته، ولی فعالیت‌های خود را به عنوان رهبر دولت اسلامی از سرنگرفته است.

یک منبع خبری نزدیک به داعش در عراق به گاردین گفته است که دلیل حضور بغدادی در آن منطقه به این خاطر بود که وی بر اساس تجربه می‌دانست که آمریکایی‌ها آن نقطه را زیاد پوشش نمی‌دهند.

«مایکل پرگنت»، یک افسر اطلاعاتی پیشین ارتش آمریکا که پیش‌تر در موصل بوده، به «بیزنیس اینسایدر» گفت که این منطقه از کم جمعیت‌ترین مناطق استان نینواست و البعاج چیزی حدود ۵ هزار نفر جمعیت دارد.

با این حال، سرهنگ «استیو وارن» سخنگوی پنتاگون در واشنگتن به خبرنگاران گفت که ارتش آمریکا از سرنوشت رهبر داعش خبری ندارد. سال گذشته نیز خبرهایی از مجروح شدن رهبر داعش منتشر شد که بعدا تکذیب گردید.

وارن گفت که دلیلی وجود ندارد که تصور کنیم بغدادی آن‌جا بود.

افراد بسیار معدودی در مورد بغدادی و محل اختفای او خبر دارند و حتی جنگجویان داعش نیز اجازه ندارند بگویند که او را دیده‌اند. وی به شیخ نامرئی معروف است.

اپک‌‌‌‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌‌‌‌‏شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی