Search
Asset 2

بزرگان صنایع دستی جهان در هتل عباسی اصفهان

Abbasi-Hotel-Esfahan-Koohkan-590x443
Abbasi Hotel Esfahan (Koohkan)
Abbasi Hotel Esfahan (Koohkan)

هجدهمین اجلاس شورای جهانی صنایع دستی با حضور صدها مهمان خارجی از بیش از بیست کشور دنیا از دیروز در تالار سیمین هتل زیبای عباسی اصفهان کار خود را آغاز کرده است. شرکت کنندگان در این رویداد مهم طی ۴ روز به بحث و بررسی در خصوص مسائل مربوط به صنایع دستی در جهان خواهند پرداخت.

به نقل از روابط عمومی این نشست انتخابات داخلی شورای جهانی و منطقه آسیا و اقیانوسیه صنایع دستی از رخدادهای مهم این نشست است.

بهمن نامور مطلق، معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در این خصوص می‌گوید که این نشست جهانی برای نخستین بار در ایران برگزار می‌شود و قرار است در این شورای جهانی اسکار صنایع دستی با عنوان «دست خلاق» به ۱۰ هنرمند ایرانی اهدا شود و در سال‌های آینده این اسکار صنایع دستی به هنرمندان بین‌المللی نیز اهدا خواهد شد.

به گزارش روزنامه ایران، کشور ایران پس از کسب چند پایتختی جهانی از جمله پایتختی سفال در لالجین همدان، شهرخلاق و صنایع دستی برای اصفهان، سنگ‌های قیمتی برای مشهد و فرش برای تبریز، توانست شورای جهانی صنایع دستی را با پتانسیل‌های پنهان و فراموش شده صنایع دستی آشنا کند و آنها را به این نتیجه برساند که شایسته‌ ترین کشور برای برگزاری اجلاس هجدهم ایران است. در این اجلاس کشورهایی که غول‌های صنایع دستی جهان محسوب می‌شوند، حضور خواهند داشت.

به گزارش خبرنگار مهر، وانگ شان رئیس شورای جهانی صنایع دستی گفت: برگزاری هجدهمین شورای جهانی صنایع دستی در اصفهان که از نظر صنایع دستی بسیار غنی است، یک تصمیم درست بوده است.

وی بیان داشت: در آن جلسه همه اعضای هیئت مدیره بر این باور بودند که ایران فرهنگ بسیار غنی و متمایزی به خصوص در زمینه صنایع دستی دارد و آنها تصمیم گرفتند که یک جلسه در اصفهان داشته باشند و تاکنون هم بر این باور هستیم که برگزاری این جلسه در اصفهان تصمیم درستی بوده است.

رئیس شورای جهانی صنایع دستی تصریح کرد: در بدو ورود به اصفهان متوجه شدیم که ایران کشوری بسیار غنی است و از تعداد کاخ‌های قدیمی و مراکز تجاری ایران بازدید  شد که توانستیم به شناخت بهتری از صنایع دستی ایران دست یابیم.

آقای وانگ بیان داشت: صنایع دستی صرفا اشیای ساخته شده به دست بشر نیست بلکه بیانگر هویت فرهنگی بشر و همه دستاوردهای بشر تا به حال است و در آینده افراد بیشتری به سمت صنایع دستی جذب می شوند چراکه صنایع دستی از لحاظ مادی و معنوی حائز اهمیت است.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی