Search
Asset 2

بوی غلیظ دود آتش‌‏سوزی فورت مک‌‌‏موری حالا در ادمونتون استشمام می‌‌‏شود

(Epoch Times)
(Epoch Times)
دود غلیظ آتش سوزی فورت مک موری در ادمونتون
(Epoch Times)

دود ناشی از آتش سوزی فورت مک‌‌‏موری در استان آلبرتا در کانادا که از هفت روز پیش به سمت ادمونتون می‌‌‏رفت حالا کل شهر ادمونتون را فرا گرفته است. از حدود ساعت ۴ بعد از ظهر پنج شنبه ۱۹ می، بوی غلیظ دود در ادمونتون به مشام می‌‌‏رسد.

با این وجود هنوز شاخص آلودگی هوای ادمونتون در سطح ۳ قرار دارد که در سطح کم ریسک است. بدین معنی که برای افراد سالم مشکلی ایجاد نمی‌‌‏کند. اما اگر این شاخص با اندکی افزایش به ۴ برسد در سطح ریسک متوسط قرار می‌‌‏گیرد. سرویس سلامت کانادا از چند روز پیش در این باره هشدار داده بود.

این سازمان اعلام کرد که اگر وضعیت دود بدتر شود، افراد سالم ممکن است دچار التهاب چشم، گلو و تنگی نفس شوند. همچنین اعلام کرد که اگر بوی دود را احساس می‌‌‏کنید:

-در منزل یا داخل ساختمان‌‌‏ها بمانید و پنجره‌‌‏ها را ببندید

-از میزان ورزش و فعالیت‌‌‏های فیزیکی‌‌‏تان کم کنید

– به علائم و تغییرات ممکن در بدنتان توجه کنید

کسانی که دچار هر گونه علائم ناشی از آلودگی شده‌‌‏اند با شماره ۱.۸۶۶.۴۰۸.LINK (5465) تماس بگیرند.

(Screenshot via google map)
(Screenshot via google map)

وسعت آتش‌‌‏سوزی در فورت مک‌‌‏موری که اکنون به سمت استان ساسکاچوان در کانادا می‌‌‏رود به ۵۰۵ هزار هکتار رسیده است. شهر ادمونتون از نظر موقعیت جغرافیایی در جنوب فورت مک‌‌‏موری قرار دارد. پس از شروع آتش‌‌‏سوزی تعداد زیادی از ساکنین این شهر به سمت ادمونتون رفته و به طور موقت در انجا ساکن شده‌‌‏اند. شهروندان ادمونتون ساکنین فورت مک موری  را به گرمی مورد استقبال قرار دادند و تعداد زیادی را بدون آشنایی قبلی در خانه‌‌‏های خود اسکان دادند.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی