Search
Asset 2

بیل گیتس در یک قدمی ۱۰۰ میلیارد دلاری شدن

بیل گیتس
(BERTRAND GUAY/AFP/Getty Images)

بیل گیتس مرد افسانه‌ای دنیای آی تی، به‌زودی رکورد ۱۰۰میلیارد دلار ثروت را به نام خود ثبت خواهد کرد. ثروت وی اکنون به مرز ۹۰میلیارد دلار رسیده است.

به گزارش خبرآنلاین، بر اساس شاخص آنلاین بلومبرگ، ثروت این میلیاردر آمریکایی نه فقط به خاطر سهام مایکروسافت، بلکه به خاطر بالا رفتن ارزش سهام  راه آهن ملی کانادا و نیز شرکت اکولب فزونی یافته است. چرا که وی در هر دوی این نهادها سهام‌دار است.

گیتس هم‌اکنون از از اورتگای اسپانیایی که بیش از ۷۰ میلیارد دلار ثروت دارد پیشی گرفته است.

 به نوشته بلومبرگ، امسال ثروت بیل گیتس حدود ۶ میلیارد دلار افرایش پیدا کرد و این در حالی است که ثروت مارک زاکربرگ حدود ۹ میلیارد دلار بیشتر شد و جف بزوس مدیر اجرایی آمازون نیز حدود ۶ میلیارد دلار به ثروتش افزوده شد و در رده سومین ثروتمند به‌طور مشترک با وارن بافِت قرار گرفت.

بیل گیتس زاده ۲۸ اکتبر ۱۹۵۵در سیاتل، کارآفرین، بازرگان، سرمایه‌دار، نیکوکار و مدیر ارشد اجرایی آمریکایی است که در سال ۱۹۷۵ با مشارکت پل آلن، شرکت مایکروسافت را تأسیس نمود.

گیتس از ابتدای تأسیس مایکروسافت، تا سال ۲۰۰۰ برای مدت ۲۵ سال، به‌عنوان مدیرعامل مایکروسافت فعالیت کرد، همچنین تا سال ۲۰۱۴ در مجموع ۳۹ سال، ریاست هیئت مدیره مایکروسافت را برعهده داشت. وی کماکان با در اختیار داشتن هشت درصد از سهام این شرکت، مالک اکثریت سهام مایکروسافت است.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی