Search
Asset 2

داعش مسئولیت حملات پاریس را پذیرفت

FRANCK FIFE/AFP/Getty Images
FRANCK FIFE/AFP/Getty Images
FRANCK FIFE/AFP/Getty Images
FRANCK FIFE/AFP/Getty Images

گروه موسوم به دولت اسلامی یا داعش طی بیانیه‌‏ای که در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده‌‏اند، مسئولیت حملات پاریس را به عهده گرفته است.
این گروه ضمن تهدید به انجام حملات مشابه، مرگ‌بار ترین حملات تروریستی در تاریخ فرانسه را به نام خود ثبت کرد.

به گزارش بی بی سی در اثر حمله داعش به سالن کنسرتی در مرکز شهر، دست کم ۸۰ نفر کشته شده‌‏اند.

رهبران کشورهای مختلف، چون آمریکا، بریتانیا، آلمان، ایتالیا حملات چندگانه داعش در فرانسه را محکوم کرده‌‏اند. «حسن روحانی»، رئیس جمهور ایران نیز این حملات را «شدیدا» محکوم کرده است. «محمدجواد ظریف»، وزیر امور خارجه ایران گفت که اکنون (نشست بین‌‏المللی بررسی بحران سوریه) زمان آن است که از فرصت فاجعه امروز در فرانسه برای هماهنگی بین‌‏المللی و مبارزه با تروریسم استفاده کنیم.

تاکنون هیچ شهروند ایرانی در میان قربانیان حوادث پاریس گزارش نشده است.

حمله تررویستی جمعه شب (۱۳ نوامبر) در پنج منطقه، سالن کنسرت باتاکلان و رستوران بل اکیپ، بار لو کاریون و رستوران کامبوج، رستواران کازا نوسترا، استادیوم ملی فرانسه، سن دنی، شمال پاریس رخ داده است و موجب کشته شدن دست کم ۱۲۹ نفر شده است.

فرانسه سه روز عزای عمومی اعلام کرده و وزارت کشور فرانسه مقررات منع رفت و آمد را وضع کرده است. مقامات فرانسه در ضمن تشدید اقدامات امنیتی، بازدید از برج «ایفل» را نیز به صورت موقت ممنوع کردند.

دادستان پاریس سه گروه هماهنگ را پشت حمله‌های جمعه شب مسئول دانست. تاکنون سه نفر در رابطه با این حملات دستگیر شده‌‏اند و ۸ تروریست کشته شدند که از این ۸ نفر ۷ نفر به دلیل اقدامات انتحاری کشته شدند.

روزنامه «لیبراسیون» فرانسه اعلام کرد که عاملان این حمله گذرنامه‌های فرانسوی، مصری و سوری داشتند.

اپک‌‌‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی