Search
Asset 2

دوهزار پناهنده از اردوگاه «یرموک» خارج شدند

Persian-ET-logo.N

با شدت گرفتن جنگ میان سه طرف درگیر در اردوگاه یرموک در سوریه، دو هزار نفر از ساکنان این اردوگاه موفق به ترک این مکان شدند.

نیروهای موسوم به دولت اسلامی از روز چهارشنبه بخش‌هایی از اردوگاه را اشغال کردند و پس از غلبه بر نیروهای مسلح رقیب موفق به اشغال نود درصد اردوگاه شدند.

هزاران نفر در زیر تبادل آتش بین نیروهای داعش، ارتش سوریه و نیروهای مخالف بشار اسد از سه طرف، گرفتار هستند و درگیری‌‏ها بیماری، قحطی و سختی‌های بسیاری را به ساکنان این اردوگاه تحمیل کرده است.

گفته‌ می‌شود که گروه جبهه‌ی نصرت نزدیک به القاعده نیز به این اردوگاه حمله کرده است.

اردوگاه یرموک که در چند کیلومتری کاخ ریاست جمهوری بشار اسد قرار دارد، از ۶۷ سال پیش مکانی برای اسکان آوارگان فلسطینی بوده است و ۱۸ هزار نفر در آن ساکن هستند. قبل از آغاز بحران در سوریه و تا سال ۲۰۱۱ این اردوگاه اقامتگاه ۵۰۰ هزار پناهنده‌ی فلسطینی بود. ولی با آغاز درگیری‌ها بسیاری از ساکنان اردوگاه به نقاط دیگر سوریه رفتند.

روز یکشنبه ۱۶ فروردین، یکی از اعضای کمیته‌ی مرکزی سازمان آزادی بخش فلسطین نیز از اعزام هیأتی به دمشق برای رسیدگی به اوضاع یرموک خبر داد.

سازمان ملل متحد نیز خواهان توقف فوری درگیری‌ها در این اردوگاه شده تا ساکنان غیرنظامی از این اردوگاه خارج شوند.

آژانس امداد سازمان ملل متحد برای فلسطینی‌ها وضعیت یرموک را بسیار وخیم توصیف کرده است و به گفته‌ی سخنگوی این آژانس سطح غیرانسانی بودن شرایط به حد غیرقابل باور رسیده است.

اپک‌‌‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌‌‌‏شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی