Search
Asset 2

راه دستیابی به پیشرفت‌‌‌‌‏های شغلی، از مهم‌‌‌‌‏ترین نیازهای هر مهاجر در کانادا (اسپانسر ویژه- Business Leaders Gala)

راه دستیابی به پیشرفت‌‌‌‌‏های شغلی، از مهم‌‌‌‌‏ترین نیازهای هر مهاجر در کانادا (اسپانسر ویژه)
راه دستیابی به پیشرفت‌‌‌‌‏های شغلی، از مهم‌‌‌‌‏ترین نیازهای هر مهاجر در کانادا (اسپانسر ویژه)

در دو مقاله پیشین درباره چالش‎های مهاجرین برای یافتن شغل مناسب در کانادا، چگونگی غلبه بر آنها و اهمیت بیزینس مارکتینگ به تفصیل توضیح داده شد. همچنین به اهمیت حضور در ایونت‌‌‌‏های مختلف چه مخصوص کامیونیتی ایرانی و چه غیر ایرانی برای گسترش شبکه‎های کاری افراد اشاره شد که این مهم زمینه‌‌‌‏ساز بسیاری از موفقیتهای شغلی آینده فرد خواهد بود و در انتها، خبر از یکی از بزرگترین و مجلل‌‌‌‏ترین ایونت‌‌‌‏های حرفه‌‌‌‏ای تورنتو در ۱۴ اکتبر به نام Business Leaders Gala داده شد که می‌‌‌‏تواند بسترساز ارتباطات ثمربخش شما با جامعه موفق ایرانی در تورنتو باشد.

در این مقاله به مصاحبه روزنامه آنلاین اپک‌‌‌‏تایمز فارسی با برگزارکنندگان این برنامه آقایان علی تاجیک و پیمان خسروی پرداخته می‌‌‌‏شود.

هدف از برگزاری برنامه Business Leaders Gala در تورنتو چیست؟

این برنامه‌‌‌‏ای است برای دو منظور: یکی اینکه بیزینس‌‌‌‏های بزرگ و موفق ایرانی را دور هم جمع کنیم که باهم نت‌‌‌‏ورکینگ داشته باشند و دوم اینکه برای این بیزینس‌‌‌‏ها تبلیغات انجام دهیم. روزی که گالا برگزار می‌‌‌‏شود یعنی ۱۴ اکتبر، روز نت‌‌‌‏ورکینگ و ارتباط گرفتن بیزینس‌‌‌‏ها باهم است و قبل از گالا ما برای تمام بیزینس‌‌‌‏هایی که اسپانسر شده‌‌‌‏اند، تبلیغات انجام می‌‌‌‏دهیم.

در شب گالا چه اتفاقاتی قرار است بیفتد و شما چه تدارکاتی دیده‌‌‌‏اید؟

خانم هنگامه و خانم مهسا خوانندگان اصلی برنامه هستند، گروه رقص برزیلی، یک فشن شو که به احتمال زیاد شامل دو قسمت لباس‌‌‌‏های مردانه و زنانه خواهد بود، مدیا وال بزرگ که لوگوهای اسپانسرها آنجاست، در قسمت ورود مهمانان و اسپانسرها RED CARPET یا فرش قرمز وجود دارد که عکاسان حرفه‌‌‌‏ای و عکاسان پاپارازی از آنان عکس خواهند گرفت، شعبده بازی، آکروبات، پذیرایی مفصل نوشیدنی و شام و دسر و سایر برنامه‌‌‌‏های متنوعی که از ساعت ۶ بعدازظهر آغاز می‌‌‌‏شود وتا ساعت ۲ نیمه‌‌‌‏شب ادامه دارد.

یک چنین برنامه‌‌‌‏ای چه کمکی به مردم خواهد کرد؟

اگر دقت کنید، در تمام مجله‌‌‌‏ها تبلیغات بیزینس‌‌‌‏ها وجود دارد مانند تبلیغات ریل استیت، مورگیج و یا هر شغل دیگر که تعداد زیادی از مردم این تبلیغات را انجام می‌‌‌‏دهند. برنامه ما گلچینی از همه بیزینس‌‌‌‏ها است. ممکن است همه بیزینس‌‌‌‏های موفق حضور نداشته باشند ولی بیشتر آنان از بیزینس‌‌‌‏هایی هستند که بسیار کارکشته بوده و سال‌‌‌‏هاست که مشغول به فعالیت هستند.

به طور کلی می‌‌‌‏شود گفت مردم در تبلیغات سردرگم هستند. به این صورت که نمی‌‌‌‏دانند کجا برای بیزینس موردنظر خود مراجعه کنند و شاید آنها را به راحتی پیدا نکنند. ولی با تبلیغاتی که برای این گالا انجام می‌‌‌‏شود، ما جامعه ایرانی را مطرح می‌‌‌‏کنیم، (البته از کامیونیتی‌‌‌‏های دیگر هم هستند، ولی ما امسال فعلا تمرکزمان بربیزینس‌‌‌‏های ایرانی است.)بیزینس‌‌‌‏های ایرانی را مطرح می‌‌‌‏کنیم و باعث می‌‌‌‏شویم مردم از حضور آنها مطلع شوند.

در جایی مانند کانادا و تورنتو که ملیتهای گوناگونی در آن زندگی‌‌‌‏ می‌‌‌‏کنند، دیده می‌‌‌‏شود که کامیونیتی‌‌‌‏های مختلف چقدر یکدیگر را پشتیبانی می‌‌‌‏کنند، به‌‌‌‏هم بیزنس می‌‌‌‏دهند و نت‌‌‌‏ورکینگ داخل آنها بسیار قوی است مثلا کامیونیتی چینی‌‌‌‏هاو این ارتباطات آنها با یکدیگر باعث شده که کامیونیتی آنها قوی‌‌‌‏تر بشود، طوریکه زبان مندرین در حال تبدیل شدن به یکی از زبان‌‌‌‏های رسمی کاناداست. چرا نباید این اتفاقات برای ایرانیان بیفتد؟ ما نباید منفرد کار کنیم و باید سعی کنیم نت‌‌‌‏ورکینگ قوی‌‌‌‏تری داشته باشیم.

چرا ۱۴ اکتبر را برای برگزاری این برنامه انتخاب کرده اید؟

ما میخواستیم کمی زودتر و در تابستان این برنامه را برگزار کنیم، ولی بعدا فکر کردیم که خیلی از بیزینس‌‌‌‏ها ممکن است به‌‌‌‏خاطر تعطیلات تابستان و تعطیلی مدارس در سفر باشند. اگر دیرتر برگزار می‌‌‌‏کردیم مصادف می‌‌‌‏شد با جشنهای کریسمس، نوروز و … که همه جا برنامه هست. ماه‌‌‌‏های سپتامبر و اکتبر کمی برای بیزینس‌‌‌‏ها ماه‌‌‌‏های کم کاری است. بنابراین خواستیم با برگزاری این گالا کمی به فعال کردن جریان کار کمک کنیم و چون در این ما‌‌‌‏هها مردم فرصت بیشتری دارند، بتوانند با فراق خاطر شرکت کنند.

چه انتظاراتی از مردم و به‌‌‌‏ویژه کامیونیتی ایرانی تورنتو دارید؟

کامیونیتی ایرانی خوشبختانه جزو کامیونیتی‌‌‌‏هایی است که پیشرفت بسیاری در کانادا داشته و این کشور سکوی پرواز بسیاری ازافراد به‌‌‌‏خصوص کامیونیتی ایرانی بوده است. ولی متاسفانه نت‌‌‌‏ورکینگ ما در داخل کامیونیتی خودمان کم بوده است. شعار ایونت ما «فردایی بهتر با یکدیگر» است. دوست داریم باهم دیگر نزدیک‌‌‌‏تر باشیم، بهتر به یکدیگر بیزینس بدهیم و همانطور که در جاهای مختلفت مانند پارلمان، بیزینس و…مطرح هستیم، همزمان به بیانی ساده بیشتر باعث پیشرفت یکدیگر بشویم. پس در یک جمله انتظار ما از کامیونیتی ایرانی این است که به هم کمک کنیم و بیشتر هوای هم را داشته باشیم.

تفاوت این ایونت با ایونت‌‌‏های مشابه چیست؟

جشن‌‌‌‏های دیگر روی یک بیزینس خاص تمرکز کرده‌‌‌‏اند مثلا فقط ریل استیت و یا روی قشر خاصی. ولی تمرکز ما روی تمام بیزینس‌‌‌‏ها است. اگر به لیست اسپانسرهای ما دقت کنید، می‌‌‌‏بینید از همه جور بیزینسی شرکت می‌‌‌‏کنند مانند، سالن زیبایی، ریل استیت، مورگیج، اسپا، کامپیوتر، UN HOPE ،….بنابراین همه نوع بیزینس ایرانی حضور دارند و راه را برای همه بازگذاشته‌‌‌‏ایم چراکه همه به هم نیاز دارند. فقط بیزینس‌‌‌‏ها شرکت می‌‌‌‏کنند و بلیط خاصی از طریق فروشگاه‌‌‌‏ها و سوپرمارکت‌‌‌‏ها فروخته نمی‌‌‌‏شود. بیشتر، اسپانسرها هستند که مهمانان خود را به این گالا دعوت می‌‌‌‏کنند.

این اولین‌‌‌‏بار است که این ایونت با این عظمت و با این شکوه قرار است برگزار شود و حتی کامیونیتی‌‌‌‏های غیر ایرانی نیز که درباره آن می‌‌‌‏شنوند، برایشان بسیار تعجب‌‌‌‏آور است که چینین برنامه‌‌‌‏ای برای ایرانیان وجود دارد و آنها نیز دوست دارند مشابه آن کاری انجام دهند. البته من دقیقا اطلاع ندارم که کدام کامیونیتی ممکن است قبلا به این شکل برنامه‌‌‌‏ای تدارک دیده باشد، ولی در کامیونیتی ایرانی این اولین‌‌‌‏بار است.

چه کسانی برگزارکننده این ایونت هستند؟

برگزارکننده این ایونت «امروز مدیا گروپ» است. گروهی با بیش از ۱۰ کارمند شامل خودمان علی تاجیک و پیمان خسروی که همکاری با هم را در این زمینه شروع کردیم. این گروه شامل تیم مارکتینگ، انیمیشن، طراحی گرافیک،… است. علاوه بر اینها، گروههایی هستند که انجام فعالیت‌‌‌‏های مختلف جشن را برعهده دارند، شامل کارگردان برنامه، خواننده‌‌‌‏هایی که قرار است آن شب برنامه داشته باشند، یعنی خانم هنگامه و خانم مهسا و همچنین گروه صدا و گروه نور که همه به‌‌‌‏صورت تخصصی انجام می‌‌‌‏شود.

چطور شد که به این فکر افتادید؟

مدت زیادی بود که به این موضوع فکر می‌‌‌‏کردیم که بیزینس‌‌‌‏های ایرانی را دور هم جمع کنیم که از خوبی‌‌‌‏های همدیگر و حرفه‌‌‌‏ای بودنشان استفاده کنند. همانطور که در کامیونیتی‌‌‌‏های دیگر می‌‌‌‏بینید، همه پشت هم هستند. ما ایرانیان هم پشت هم هستیم ولی نه به‌‌‌‏صورت متمرکز. ممکن است جسته گریخته باهم کار کنیم. ولی یک چنین ایونت متمرکزی تا حالا وجود نداشته است.

ما جلسه دیگری هم به‌‌‌‏صورت سالیانه داریم با نام «بیزینس نت‌‌‌‏ورکینگ» که در آن‌‌‌‏هم یک سری از بیزینس‌‌‌‏ها دور هم جمع می‌‌‌‏شوند و چون تبلیغاتی برایش انجام نمی‌‌‌‏دهیم، مردم زیاد از آن مطلع نیستند. این‌‌‌‏بار خواستیم کاری انجام دهیم که تبلیغات برایش انجام شود و با جلوه بیشتری نشان دهیم که بیزینس‌‌‌‏های ایرانی پشت هم هستند. ممکن است جلوی پرده این موضوع را نشان ندهند یا در مدیاها مثلا عنوان نکنند که:« ما داریم باهم کار می‌‌‌‏کنیم»، ولی واقعا این اتفاق در حال افتادن است و دوست داریم که هرسال این برنامه را تکرار کنیم و این ایونت هرسال برگزار شود تا باعث شود هر چه بیشتر و مستحکم‌‌‌‏تر بیزینس‌‌‌‏های ایرانی با یکدیگر در ارتباط باشند. از طرف دیگر با بیزینس‌‌‌‏های غیر ایرانی نیز در ارتباط قرار گیرند و همه بدانند که ما کامیونیتی قدرتمندی در کانادا هستیم.

این ایونت چه تاثیراتی بر جایگاه کامیونیتی ایرانی در کانادا و شرکت آنان در سیاست این کشور دارد؟

از نظر سیاسی کامیونیتی ایرانی هم‌‌‌‏اکنون یکی از کامیونیتی‌‌‌‏های قدرتمند است با حضور آقایان مریدی، احساسی، جوهری، ….ما کامیونیتی کوچکی نیستیم. بسیاری از بیزینس‌‌‌‏های تورنتو به‌‌‌‏وسیله ایرانیان گردانده می‌‌‌‏شود. خیلی از مردم ما در کانادا خودشان را داخل و درگیر امور کرده‌‌‌‏اند، خودشان را کنار نکشیده‌‌‌‏اند. این باعث می‌‌‌‏شود که ما بیشتر خودمان را نشان دهیم و بگوییم اتفاقات سیاسی ایران ربطی به ما که در این کشور زندگی می‌‌‌‏کنیم، ندارد و ما باید مانند بقیه ملت‌‌‌‏ها از حقوق مساوی در کانادا برخوردار باشیم.

چرا ما نباید در کانادا سفارت ایران را داشته باشیم و مجبور شویم به سفارت ایران در آمریکا برویم؟ و یا در ایران چرا نباید سفارت کانادا وجود داشته باشد و پدر و مادرهای افراد مجبور شوند بدون دانستن زبان و با تحمل سختی‌‌‌‏ها و هزینه‌‌‌‏های زیاد به ترکیه و یا دوبی بروند؟ ما در این برنامه مهمانان افتخاری خواهیم داشت. از شهردار محترم، اعضای پارلمان و افراد سیاسی دعوت خواهیم کرد که مهمان ما باشند و واقعا درک کنند که ما ایرانیان در این مملکت قدرتمندیم، با وجودیکه سکوت کرده‌‌‌‏ایم. ما پشت همدیگر بوده‌‌‌‏ایم، ولی آنرا نشان نمی‌‌‌‏دادیم. از حالا به بعد باید آن‌‌‌‏را نشان دهیم.

نظرتان درباره برگزاری این ایونت به‌‌‏صورت تجملاتی چیست؟

رویدادهای معمولی‌‌‌‏تر هم برگزار کرده‌‌‌‏ایم مانند global festival در که همه ایرانیان شرکت کردند. ایونت دیگری در زمان نوروز داشتیم در world on yonge که خواننده محبوب، «فرشید امین» را برای آن دعوت کردیم. این ایونت برای تماشاگران رایگان بود. مراسم مختلفی در میدان Mel lastman بوده که مردم زیادی شرکت کرده‌‌‌‏اند.

این برنامه گالا را اگر تجملاتی برگزار می‌‌‌‏کنیم، دلیلش اینستکه بیزینس‌‌‌‏هایی که قرار است در آن شرکت کنند، بیزینس‌‌‌‏هایی بسیار قدیمی هستند. ما می‌‌‌‏خواهیم از کسانی که راه را برای سایرین بازکردند، قدردانی کنیم. باید مهمانی ما، جشنی درخور این افراد باشد که واقعا برای کامیونیتی ایرانی زحمت کشیده‌‌‌‏اند.

اسپانسرهای برنامه تا کنون چه کسانی هستند؟

CROWN Sponsor

۱) Soltanian Real Estate Inc

۲) Noble Mortgage Architects

Platinum Sponsor

۱) Medic Spa

۲) Aroos Beauty Salon

۳) Photo Tak

۴) The United Nation House Of Peace & Equality

GOLD Sponsor

۱) ASAP Computer Inc

۲) All Season Inspection Inc

۳) Alka’s Total Fitness

۴) Cesare Bianni

SILVER Sponsor

۱) Farah Jahed

۲) Mohsen Koochek

۳) TeeSara Architectural

۴) Harir Boutique

۵) Shen Yun Performing Arts

۶) Bolandian Jewellery

۷) Iran Proud

۸) W.A.SH Beauty Lounge

۹) Carrera Y Carrera

۱۰) Henna Florist

MEDIA Sponsor

۱) PBC TAPESH

۲) Radio Roya

۳) PERSIAN EPOCH TIMES

۴) Persian Tribune

چه کامیونیتی ‌‌‌‏های غیر از ایرانی دیگری شرکت می‌‌‌‏کنند؟

این برنامه بیشتر برای ایرانیان است. خیلی دوست داریم از طریق رسانه« اپک تایمز فارسی» با کامیونیتی چینی‌‌‌‏ها هم در تماس باشیم.

در کجا تبلیغات انجام داده‌‌‌‏اید؟

در مجله‌‌‌‏ها تبلیغات انجام داده ایم. برای مثال روزنامه آنلاین « اپک تایمز فارسی» و مجله هفتگی ایران جوان. در تلویزیون قرار است در Glwizz و Iran Proud آگهی‌‌‌‏هایمان را پخش کنیم، گروه فیسبوک everything about Toronto ، در سوپرمارکت‌‌‌‏های ایرانی شامل سوپر خوراک، سوپر تهران، سوپر شایان به صورت پوستر یا بنر تبلیغ می‌‌‌‏کنیم، همچنین در سوپر خوراک و مطب دکتر شمس به صورت دیجیتال‌‌‌‏ساین تبلیغات پخش می‌‌‌‏شود.

بلیط‌‌‌‏ها را افراد باید از چه طریقی خریداری کنند؟

بلیط‌‌‌‏ها یا مستقیم از طریق ما و یا بازاریاب‌‌‌‏های ما فروخته خواهند شد. قیمت هر بلیط ۲۵۰$ است و کسانی که بیزینس‌‌‌‏کارت دارند، با ارائه آن می‌‌‌‏توانند بلیط دریافت کنند؛ چراکه بیشتر هدفمان اینست که بیزینس‌‌‌‏ها در آ‌‌‌‏ن‌‌‌‏شب حضور داشته باشند.

در بروشورها اعلام کرده‌‌‌‏اید که از زمان بستن قرارداد تا خود ایونت برای اسپانسرها تبلیغ می‌‌‌‏کنید. حال اگر کسی دیرتر قراداد ببندد، چه مدت برایش تبلیغات انجام خواهید داد؟

اگر کسی دیرتر قرارداد ببندد، تبلیغات کمتری قبل از ایونت خواهد داشت. ضمنا تبلیغات ما فقط محدود به قبل از ایونت نیست. بعد از ایونت هم ما درباره ایونت تبلیغات خواهیم داشت و روزنامه آنلاین اپک تایمز و مجله ایران جوان در این خصوص به ما قول همکاری داده‌‌‌‏اند. همچنین ما تمام ایونت را در قالب دی.وی.دی در می‌‌‌‏آوریم که لوگوهای تمام اسپانسرها داخل آن هست و بین مردم عادی، بیزینس‌‌‌‏ها و سوپر مارکت‌‌‌‏هاو … پخش خواهیم کرد. روز ایونت هم از اسپانسرها و افراد مهم با یک یادگاری قدردانی خواهیم کرد.

چرا خوب است که ایونت‌‌‌‏های قدیمی و موفق در این گالا شرکت کنند؟

استادی داشتم که می‌‌‌‏گفت اگر ۱۰ دلار داری، ۹ دلارش را خرج تبلیغات کن. تبلیغات همیشه رکن اصلی یک بیزینس است. اگر تبلیغات نکنید، ممکن است فقط مشتری به صورت referral بگیرید. این نوع مشتری‌‌‌‏ها هم ممکن است رفته رفته کم شوند. برای مثال کوکا کولا و پپسی بعد از اینهمه سال فعالیت، هنوز تبلیغات می‌‌‌‏کنند و می‌‌‌‏شود گفت که بسیار هوشمند هستند. کسانی که صاحبان موفق مشاغل هستند، حتما می‌‌‌‏دانند که تبلیغات رکن اصلی هر بیزینسی است؛ حتی اگر بزرگترین بیزینس در کانادا باشند.

نظرتان درباره شرکت بیزینس‌‌‌‏های جوان و تازه در این ایونت چیست؟

هزینه‌‌‌‏های تبلیغات معمولا یک چالش بزرگ برای بیزینس‌‌‌‏های نوپا است. من پیشنهادم به بیزینس‌‌‌‏های جوان اینستکه که از بیزینسهای قدیمی و موفق کانادا یاد بگیرند و از اینکه بخواهند در تبلیغات سرمایه‌‌‌‏گذاری کنند، نترسند. بنزین هر بیزینسی تبلیغات است که بسیار اهمیت دارد. بیزینس‌‌‌‏های جوان می‌‌‌‏توانند از طریق نت‌‌‌‏ورکینگ با بیزینسهای قدیمی، کار خود را گسترش دهند.

در این سه مقاله سعی بر این بود تا در سرزمین جدید، کورسوی امیدی باشیم برای تمام ایرانیان هوشمند و توانایی که با آرزوهای فراوان سختی‌‌‏های مهاجرت را به جان خریده‌‌‏اند. باشد که با همدلی، همکاری وخردمندی مایه سرافرازی وطن باشیم.

در پایان از دست‌‌‏اندرکاران برگزاری این ایونت و تمام کسانی که به نوعی برای اتحاد و موفقیت جامعه ایرانی در هرکجای دنیا تلاش می‌‌‏کنند، قدردانی می‌‌‏کنیم.

به امید فردایی بهتر با یکدیگر

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی