Search
Asset 2

سئول: کره شمالی یک موشک دیگر آزمایش کرد

تست بمب هیدروژن کره شمالی در سئول
(JUNG YEON-JE/AFP/Getty Images)
تست بمب هیدروژن کره شمالی در سئول
(JUNG YEON-JE/AFP/Getty Images)

 

مقامات کره جنوبی می‌‏گویند کره شمالی روز جمعه یک موشک کوتاه‌‏برد دیگر به دریا پرتاب کرده است.

به گزارش واشنگتن پست، این آزمایش موشکی تنها ساعاتی پیش‌‏از آغاز اجلاس هسته‌‏ای واشنگتن با هدف منع کره شمالی از پیشبرد برنامه‌‏های هسته‌‏ای و موشکی‌‏اش رخ داده است.

طی این اجلاس، رهبران ایالات متحده، کره جنوبی و ژاپن و چند کشور دیگر برای رسیدن به این خواسته توافق همکاری امضا می‌‏کنند.

فرمانده‌‏ی ستاد مشترک ارتش کره جنوبی در بیانیه‌‏ای اعلام کرد که این موشک پرتاپ شده از خاک کره شمالی در آب‌‏های شمال شرقی کشورش فرود آمده است. در این بیانیه اطلاعات بیشتری نیامده است.

این آزمایش موشکی تازه‌‏ترین مورد از مجموعه آزمایش‌های موشکی پیونگ یانگ در پاسخی آشکار به مانورهای نظامی مشترک ایالات متحده و کره جنوبی در منطقه است.

کره شمالی این مانورها را تمرینی برای تهاجم علیه خود تلقی می‌‏کند.

در واشنگتن، یک روز پیش‌‏از آغاز اجلاس امنیت هسته‌‏ای جمعه اول آوریل، باراک اوباما، در دیدار با همتایان کره جنوبی و ژاپنی خود درباره راهکارهای جلوگیری از تهدیدات هسته ای کره شمالی گفتگو کرد.

طبق گزارش مقامات وزارت دفاع کره جنوبی، روز سه شنبه نیز کره شمالی اقدام به پرتاب یک موشک کوتاه‌‏برد کرده که در شمال شرقی این کشور به زمین افتاده است.

بنابر گمانه‌‏زنی رسانه‌‏های کره جنوبی، پیونگ یانگ احتمالا برای آزمایش دقت تسلیحات خود از هدفی زمینی استفاده کرده است. این کشور پیش‌‏از این، موشک‌‏های خود را به سمت دریا هدف‌‏گیری می‌‏کرد.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی