Search
Asset 2

سقوط سهام شبکه اجتماعی «لینکداین» در بازار جهانی

لینکداین
جف رینر، مدیر لینکداین، کالیفرنیا، ۲۶ سپتامبر ۲۰۱۱ (Stephen Lam/Getty Images)
لینکداین
جف رینر، مدیر لینکداین، کالیفرنیا، ۲۶ سپتامبر ۲۰۱۱ (Stephen Lam/Getty Images)


درآمد لینکداین با وجود انتظارات سرمایه گذاران بیش از ۲۶ درصد در بازار جهانی سقوط کرد و در حال حاضر درآمد آن در طول سه ماهه گذشته ۵ میلیون دلار کاهش یافته است.

تحلیلگران یکی ازعلت‌‏های سقوط سهام این شرکت و عدم رشد آن را استفاده نکردن از راه حل‌‏های مناسب بازاریابی عنوان کردند.

در حالی که تحلیلگران شرکت سرمایه گذاری «ریموند جیمز» درآمد ۶۴۲ میلیون دلار را برای این شبکه اجتماعی برآورد می‌‏کنند، گزارش درآمد این شبکه اجتماعی حرفه‌‏ای برای سه ماهه اول ۶۳۸ میلیون دلار اعلام شده است.

این شرکت که در کالیفرنیا مستقر است، ۱۵.۱ درصد از سهم بازار صنعت رسانه‌‏های اجتماعی را به خود اختصاص داده است. در این بازار فیس بوک دارای۶۵  درصد و توییتر دارای۱۶.۲  درصد سهام است.

لینکداین در سال‌‏های اخیر، برای ارائه خدمات حرفه‌‏ای‌‏تر و رسیدن به فن آوری‌‏های جدیدتر و درآمد بالاتر اقدام به خرید چند شرکت کوچکتر مانند «Bizo» کرده است.

منبع اصلی درآمد این شرکت محصولات و به اشتراک گذاشتن آن با کاربران است؛ این در حالی است که شبکه‌‏ی اجتماعی فیس بوک به شدت وابسته به تبلیغات است. تبلیغات فقط کمی بیش از۲۰ درصد درآمد مربوط به سال گذشته این شرکت را به خود اختصاص می‌‏دهد.

بر طبق گزارشی از «IBISWorld» در فوریه ۲۰۱۵ کاربران بین ۴۵ و ۶۴ سال، درآمد خود را صرف محصولات این شرکت می‌‏کنند.

یکی از خدمات جذاب شرکت لینکداین سایت lynda.com، است که این ماه آوریل اعلام شد و کاربران با عضویت در آن قادر به کار و استفاده از فن‌‏آوری و دوره‌‏های خلاق ارائه شده به زبان انگلیسی، فرانسوی، اسپانیایی، ژاپنی، آلمانی آن هستند. همچنین کاربران از این پس قادرند سخنرانی‌‏ها، فیلم‌‏ها و ویدئوهای خود را در آن به اشتراک بگذارند. هم اکنون بسیاری از ایرانیان جزو کاربران لینکداین هستند.

لینکداین بازار فروش این سایت را با توجه به امکاناتی که به کاربران ارائه می‌‏دهد بیش از  ۳۰ میلیارد دلار تخمین می‌‏زند. گفته می‌‏شود سرمایه گذاری‌‏های جدید این شرکت موجب افزایش درآمد و سود بیشتر لینکداین در محیط رقابتی جهانی می‌‏گردد.

در حال حاضر این شرکت همکاری با یک تیم در چین را برای سرمایه گذاری روی یک تلفن همراه برای فروش در چین آغاز کرده است.

شرکت لینکداین در سال ۲۰۱۱ عمومی شده است و تاکنون بیش از ۶ میلیون سهام فروخته و دارای درآمدی بالغ بر۴۲۶.۵ میلیون دلار است . لینکداین قصد توسعه محصولات و ارتقاء فن آوری، بهبود زیرساخت‌‏های شبکه و افزایش نیروی فروش جهانی شرکت با استفاده از این سرمایه را داراست.

اپک‌‌‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌‌‌‏شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی