Search
Asset 2

«سنافی النصر»، رهبر بلندپایه القاعده در حمله هوایی آمریکا کشته شد

القاعده، سنافی النصر
OMAR HAJ KADOUR/AFP/Getty Images
القاعده، سنافی النصر
OMAR HAJ KADOUR/AFP/Getty Images چندتن از اعضای گروه القاعده در سوریه

 

مقامات ایالات متحده روز یکشنبه اعلام کردند که رهبر یک گروه مرتبط با القاعده در حمله هوایی نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا، در سوریه کشته شده است.
به گزارش سی‌‏ان‌‏ان، پنتاگون در بیانیه ای گفت که «سنافی النصر» – تبعه عربستان و با نام واقعی عبدالمحسن عبدالله ابراهیم شارخ- بالاترین مقام گروه خراسان از شاخه‌‏های باسابقه القاعده بود که در سوریه فعالیت می‌‏کرد.
طبق این بیانیه، او روز پنج‌‏شنبه، در حمله هوایی در شمال غرب سوریه کشته شد.
نصر، که یک بار رئیس امور مالی القاعده بوده و توسط وزارت خزانه داری آمریکا تحت عنوان تروریست جهانی خاص قلمداد شده، پنجمین رهبر ارشد گروه خراسان بود که طی چهار ماه اخیر کشته شده است.
«اشتون کارتر»، وزیر دفاع آمریکا گفت: « ایالات متحده در ماموریت خود مبنی بر فرو ریختن، اختلال و انهدام القاعده و بقایای آن، هیچ رحمی به دل راه نخواهد داد.»
کارتر افزود: «این عملیات ضربه قابل توجهی به نقشه‌‏های گروه خراسان برای حمله به ایالات متحده و متحدان‌‏مان وارد آورده و بار دیگر ثابت می‌‏کند، کسانی که به دنبال آسیب رساندن به ما هستند، فراتر از دسترس‌‏مان نیستند.»
مرگ نصر بازتاب گسترده‌‏ای در رسانه‌‏های اجتماعی جهادی داشته، تا جایی که بسیاری از طرفدارانش برای او همچون یک شهید به سوگواری پرداخته‌‏اند.
به گفته پنتاگون، نصر نقش مهمی در امور مالی این گروه ایفا کرده بود و همچنین او مسیرهای انتقال نیروهای جدید از پاکستان به سوریه، از طریق ترکیه را سازماندهی می‌‏کرده است.

 

اپک‌‌‌‌‌‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌‌‌‌‌‌‏شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی