Search
Asset 2

فروش و استفاده از سیگارهای الکترونیکی در انتاریو بر اساس قانون جدید محدود می‌‏شود

سیگار الکترونیکی
(Justin Sullivan/Getty Images)
سیگار الکترونیکی
(Justin Sullivan/Getty Images)


فروش سیگار الکترونیک بر اساس وضع قانونی جدید در انتاریو محدود خواهد شد، همچنین فروش توتون و تنباکو طعم دار ممنوع می‌‏گردد.

بر اساس این قانون استفاده از سیگارهای الکترونیک و سایر سیگارها یکسان خواهد شد. این قانون قرار است ۸ جولای بررسی شود.

در حال حاضر فروش سیگارهای الکترونیکی به افراد زیر ۱۹ سال ممنوع و استفاده از آن‌‏ها در مناطقی که سیگار کشیدن ممنوع است، غیرقانونی محسوب می‌‏شود.

وزیر بهداشت این نوع از سیگار را «تکنولوژی نو ظهور» خواند و گفت: « انتاریو در حال عبور از درب‌‏های باز احتمالی است و می‌‏تواند به برخی از افراد سیگاری برای رهایی از اعتیاد کمک کند.»

«دیپیکا دارملا» در این باره گفت: «اگر بهداشت کانادا به این نوع از سیگارها به عنوان روشی برای ترک سیگار مهر تأیید می‌‏زند، قانون می‌‏تواند از طریق وضع مقررات جدید، فروش و استفاده از آن را محدود کند.»

یکی از اعضای حزب محافظه کار پیشرو که مخالف وضع قانون جدید است در این خصوص گفت: «این قانون به شدت دسترسی به این نوع سیگار را محدود می‌‏کند، در حالی که سیگار‌‏ الکترونیکی می‌‏تواند به مردم برای جلوگیری از سیگار کشیدن کمک کند.»

در همین راستا «رندی هیلر» و سه تن از همکارانش سیگارهای الکترونیک را دلیل ترک سیگار خود معرفی کردند.

وی در این باره می‌‏گوید: «من فردی سیگاری هستم که همه چیز را برای ترک آن امتحان کردم، از جمله آدامس و هر دستگاه شناخته شده دیگر را ولی هیچکدام تا به حال مؤثر نبوده است.»

این در حالی است که بعضی از طرفداران مبارزه با دخانیات استدلال می‌‏کنند که دستگاه‌‏های مانند این، ممکن است نوجوانان را به سیگار کشیدن جلب کند و می‌‏تواند باعث تضعیف مبارزه دولت با ممنوعیت سیگار شود؛ در حالی که دیگران آن را به عنوان دستگاهی برای کمک و توقف مصرف نیکوتین می‌‏دانند همزمان باعث به خطر انداختن سلامت آن‌‏ها و افراد پیرامونشان می‌‏گردد.

قرار است دولت فدرال چارچوب جدید قانونی را برای سیگارهای الکترونیکی مشخص کند و بخش بهداشت و درمان کانادا در ۸ جولای به این گزارش، پاسخ بدهد.

در این زمینه کسانی که اقدام به به فروش توتون و تنباکو به جوانان می‌‏کنند با حداکثر جریمه روبرو خواند شد. همچنین فروش محصولات توتون و تنباکو طعم دار، به جز (محصولات با طعم منتول) ممنوع می‌‏گردد.

اپک‌‌‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌‌‌‏شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی