Search
Asset 2

لئوناردو دی‌کاپریو در نقش مولانا

اپک تایمز فارسی

«دیوید فرانزونی» فیلمنامه‌نویس برنده اسکار، نگارش فیلم‌نامه زندگی مولانا را به پایان رساند. فرانزونی در این فیلمنامه به دوران تحصیل مولانا، آشنایی با شمس و ارزش گذاشتن به «کیمیا» دختر خوانده خود می پردازد.

این فیلمنامه‌نویس، شخصیت مولانا را برای مردم و جامعه خودش بسیار با ارزش می‌داند و آن را همانند شکسپیر می‌داند. وی معتقد است که این پروژه هیجان‌انگیز و مسلماً چالش‌برانگیز است. به عقیده فرانزونی دلایل زیادی را برای ساخت چنین محصولی در این زمان وجود دارد و این دنیایی است که نیاز است با آن ارتباط برقرار کنیم. این فیلمنامه‌نویس مولانا را در آمریکا خیلی محبوب می‌داند و معتقد است که این فیلم به او یک چهره و داستان می‌بخشد.

در فیلمی که بر اساس این فیلمنامه تهیه می‌شود احتمالأ «لئوناردو دی‌کاپریو» بازیگر مشهور هالیوود نقش مولانا و «رابرت داونی جونیور» نقش شمس تبریزی را ایفا می‌کند. فیلمبرداری این پروژه سال آینده آغاز می‌شود.

مولانا در قرن سیزدهم میلادی می‌زیسته و نوآوری‌هایش در شعر با فراتر رفتن از مرزهای فرهنگ، مذهب و زبان و با تاکید بر رموز عشق به عمق ذهن مردم غرب نفوذ کرده است.

دیوید فرانزونی هفته گذشته به همراه «استفن جوئل براون» تهیه‌کننده فیلم، به استانبول سفر کرد تا با مولوی‌شناسان مشورت کنند و از مقبره مولانا در قونیه بازدید کنند.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی