logo_eet

ممنوعیت تجمع در شب چهارشنبه سوری

ممنوعیت تجمع در شب چهارشنبه سوری
ممنوعیت تجمع در شب چهارشنبه سوری (Screenshot via Youtube)
ممنوعیت تجمع در شب چهارشنبه سوری
ممنوعیت تجمع در شب چهارشنبه سوری (Screenshot via Youtube)

با نزدیک شدن به پایان سال، نیروی انتظامی برپایی تجمع برای برگزاری مراسم  چهارشنبه سوری را ممنوع اعلام کرد.

«تقی مهری»، رئیس پلیس پیشگیری نیروی انتظامی ایران، با اعلام این خبر گفت که نیروی انتظامی اجازه‌ی برگزاری تجمع در این روز را نمیدهد.

وی همچنین تاکید کرد: «در سال جاری نیز همانند هر سال نیروی انتظامی با افرادی که بخواهند برای دیگران مزاحمت ایجاد کرده و معابر اصلی را مسدود کنند، برابر قانون رفتار خواهد کرد.»

سردار مهری در خصوص چگونگی این ممنوعیت توضیحی ارائه نداد، ولی گفت که برنامه‌های خاصی برای پیشگیری از ورود مواد محترقه خطرناک که موجب آسیب به نسل جوان کشور می‌شود را در دستور کار دارند.

هرساله با نزدیک شدن به آخرین چهارشنبه سال، نیروی انتظامی در خصوص برخورد با تجمع کنندگان و افرادی که برای برگزاری مراسم این شب در خیابان‌‏ها و محله‌ها جمع میشوند هشدار میدهد.

معاون فرماندهی نیروی انتظامی سال گذشته گفته بود: «خط قرمز ناجا آن‌جاست که افرادی به بهانه تخلیه هیجانات خود، معابر اصلی و میادین را با اقدامات ناهنجار دچار تنش کنند.»

مراسم چهارشنبه سوری که یک آیین کهن در فرهنگ ایرانیان است، در سال‌های اخیر به موقعیتی برای تخلیه‌ی هیجانات، آزادی عمل نسبی در رفتارهای اجتماعی تبدیل شده است  و در این میان بسیاری از افراد با سوء استفاده از این مراسم باعث آزار و اذیت، سلب آسایش شهروندان و چه بسا به خطر انداختن جان و خود و دیگران می‌شوند.

اپک‌‌‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌‌‌‏شود.

اخبار مرتبط

1 دیدگاه دربارهٔ «ممنوعیت تجمع در شب چهارشنبه سوری»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *