Search
Asset 2

میزان معاملات مسکن در تورنتو افزایش یافته است

افزایش قیمت مسکن در تورنتو
افزایش قیمت مسکن در تورنتو
(Pam McLennan/Epoch Times)

 

 خرید و فروش مسکن در تورنتو طی ماه گذشته، با ۲۰.۴ درصد افزایش قیمت درمقایسه با سپتامبر سال گذشته، به اوج خود رسید.

به گزارش کنیدین پرس، هیئت مدیره صنف املاک و مستغلات تورنتو، چهارشنبه پنج اکتبردر گزارشی آمار جدیدی از تعداد معاملات منطقه بزرگ تورنتو را اعلام کرد که براساس آن میانگین فروش به ۷۵۵,۷۵۵ دلار نیز رسیده بود.

اما برخلاف این رشد در تورنتو، معاملات ملکی در این ماه در ونکوور با افت شدید مواجه بود.

به گفته رئیس صنف املاک و مستغلات تورنتو، رشد چشمگیری در خرید و فروش همه نوع خانه در منطقه تورنتو وجود داشته، اما درعین حال کمبود عرضه مناسب تا حدودی این رشد را محدود کرده است.

برای مقایسه، آمار و ارقام صنف املاک و مستغلات ونکوور که روز سه شنبه گذشته منتشر شد، نشان داد که خرید و فروش املاک در این شهر در مقایسه با سپتامبر ۲۰۱۵ – پیش از اجرای قانون جدید مالیات استانی ۱۵ درصدی از خریداران خارجی – با کاهش ۳۲.۶ درصدی روبه‌‌‏رو بوده است.

قیمت‌‌‏ها در ونکوور همچنان رو به افزایش‌‌‏ هستند، اما برخی از تحلیلگران کاهش طولانی مدت در تقاضا را که سبب پایین آمدن قیمت گران‌‌‏ترین املاک  کانادا خواهد شد، پیش‌‌‏بینی می‌‌‏کنند.

همچنین شواهدی مبنی بر این که برخی از خریداران خارجی تمرکز خود را از ونکوور به دیگر شهرها از جمله تورنتو تغییر داده‌‌‏اند وجود دارد.

در روز دوشنبه، دولت فدرال تمهیداتی برای سخت شدن قوانین برای خریداران آینده‌‌‏نگر و وام دهندگان در سراسر کشور درنظر گرفت.

«جیسون مرسر»، رئیس صنف املاک و مستغلات در تحلیلی از بازار مسکن گفت: «خیلی زود است که بگوییم آخرین تغییرات قوانین فدرال در بازار مسکن تورنتو چه تأثیری خواهد داشت. اما این نکته قابل توجه است که برخی تصمیمات گذشته تاثیر چندانی نداشته‌‌‏اند، اگرچه تغییرات قوانین در سال ۲۰۱۲ چند ماهی موجب کم شدن تقاضاها شد.»

متوسط قیمت فروش برای دیتچد هاوز در داون تاون تورنتو به ۱.۲۹ میلیون دلار، یعنی تا ۲۳ درصد بالاتر از سال پیش افزایش یافت.

قیمت خانه های مشابه سال گذشته  حدود ۹۲۴ هزار  دلار بوده است.

“شواهدی مبنی بر این که برخی از خریداران خارجی تمرکز خود را از ونکوور به دیگر شهرها از جمله تورنتو تغییر داده‌‌‏اند وجود دارد.

 در مقابل، قیمت کاندو در داون تاون تورنتو تنها با رشد ۶.۵ درصدی به حدود ۴۴۶ هزار دلار رسیده است.

قیمت فروش کاندو در دیگر مناطق تورنتو هم با رشد ۱۹.۴ درصد تا ۳۶۷ هزار دلار افزایش یافت.

مرسر گفت: «ساختمان سازی گسترده آپارتمانی در تورنتو موجب شده است که میزان عرضه و تقاضا به هم نزدیک‌‌‏تر شوند، اما یافتن مسکن مناسب همچنان ساده نیست.»

«بیل مورنیو»، وزیر دارایی در یک کنفرانس خبری در تورنتو از صحبت درباره آخرین تغییراتی که به طور خاص درباره خریداران خارجی اعلام کرده بود خودداری کرد.

او ذکر کرده بود که برای معاف شدن از مالیات برسود سرمایه حاصل از افزایش قیمت ملک،لازم است که خریدار در زمان خرید در کانادا ساکن بوده باشد و عملا در ملک زندگی کند. این قانون برای بستن راه گریز و سوء استفاده احتمالی دلالان خارج از کانادا درنظر گرفته شده است.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی