logo_eet

نرخ بیکاری در استان انتاریو به ۶.۵ درصد کاهش یافت

نرخ بیکاری در استان انتاریو به ۶.۵ درصد کاهش یافت ( پل الیس/AFP/Getty Images )
نرخ بیکاری در استان انتاریو به ۶.۵ درصد کاهش یافت ( پل الیس/AFP/Getty Images )
نرخ بیکاری در استان انتاریو به ۶.۵ درصد کاهش یافت ( پل الیس/AFP/Getty Images )

استان انتاریو در کانادا با ایجاد ۳۷ هزار فرصت شغلی جدید در ماه اکتبر، نرخ بیکاری در این استان را به کمترین میزان خود در شش سال گذشته رساند.

اداره آمار کانادا روز جمعه گزارش داد که نرخ بیکاری در انتاریو در ماه اکتبر ۰.۶ درصد کاهش داشته است که این رقم را به ۶.۵ درصد می رساند.

وزیر توسعه‌‌‏ی اقتصادی انتاریو گفت که این آمار از ماه اکتبر سال ۲۰۰۸ کمترین میزان بیکاری در استان بوده است.

«براد دوگوید» در این باره گفت بالا یا پایین رفتن این آمار، نوسانات نرخ بیکاری را در زمان‌‌‏های مختلف نشان می‌‌‏دهد؛ اما به صورت کاهش نرخ بیکاری چشمگیر است.

وی افزود: «با وجود اینکه هنوز بسیاری از افراد بیکار هستند و ما درحال ایجاد فرصت‌‌‏های شغلی جدید برای اطمینان از کار پیدا کردن همه‌‌‏ی افراد هستیم؛ اما این نرخ در استان انتاریو گویای این است که ما در جهت درستی حرکت می‌‌‏کنیم.»

«جو الیور»، وزیر دارایی فدرال نیز گفت که کاهش ۰.۳ درصدی نرخ بیکاری کل کشور از ماه گذشته نشان دهنده‌‌‏ی این است که برنامه‌‌‏های دولت برای ایجاد شغل و کارآمد بوده است.

در سراسر کانادا در ماه اکتبر، ۴۳۱۰۰ شغل جدید ایجاد شده است و از ۳۷ هزار شغل جدید در استان انتاریو، ۳۳۷۰۰ مورد از آن شغل‌‌‏های تمام وقت هستند.

دوگوید گفت که مسئولیت ما این است که در مقام دولت، محیطی خوب برای سرمایه گذاری بخش‌‌‏های خصوصی در کانادا ایجاد کنیم، چراکه این بخش باعث ایجاد شغل برای سایر افراد است.

در این راستا «کاتلین وین» نخست وزیر انتاریو روز پنجشنبه از سرمایه گذاری ۸۵۷ میلیونی شرکت هوندا در کارخانه خود در آلیستون، استان انتاریو خبر داد.

آمار استخدام در استان انتاریو  ۱.۴ درصد نسبت به همین زمان در سال گذشته افزایش داشته است که این میزان بالاتر از میانگین ملی آن است.

حزب نیو دموکرات نیز ضمن به چالش کشیدن موفقیت دولت کانادا در ایجاد شغل اعلام کرد که نرخ بیکاری شهرهای ویندزور، لندن، تاندر بی و سادبری نیز در ماه اکتبر افزایش یافته است.

در حال حاضر ویندزور یکی از بالاترین نرخ‌‌‏های بیکاری‌‌‏ را در کانادا (۸.۹ درصد) دارا است.

«لری اسکات» از حزب محافظه کار پیشرو گفت که دولت لیبرال در این مورد با موانع زیادی روبروست و علت آن را افزایش آمار اشتغالِ با مالیات بالا و نوسانات زیاد این عرصه و کسری بودجه ۱۲.۵ میلیاردی دولت اعلام کرد.

وی گفت که ایجاد شغل تنها راه حل بحران بیکاری نخواهد بود و دولت در این زمینه باید به جایگاه درست مالی برسد.

اپک‌‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *