Search
Asset 2

نیروهای سوریه محاصره‌ی یک پایگاه را که از سال ۲۰۱۳ در محاصره داعش بود، شکستند

نیرو های روسیه داعش
(George Ourfalian/AFP/Getty Images)
نیرو های سوریه داعش
(George Ourfalian/AFP/Getty Images)

رسانه‌های سوریه اعلام کردند که نیروهای دولتی این کشور روز سه‌شنبه، موفق شدند یک پایگاه هوایی نظامی را که در محاصره‌‌ی نیروهای داعش بود، آزاد کنند. از زمان آغاز حملات هوایی روسیه که از اواخر ماه سپتامبر آغاز شد، این مهمترین پیروزی نیروهای ارتش بشار اسد محسوب می‌‌شود.

به گزارش تلوزیون دولتی، نیروهای ارتش سوریه با نیروهای نظامی که از پایگاه هوایی «کویروس» واقع در استان شمالی حلب دفاع می‌کردند، ملاقات کرده و با پشتیبانی افراد مسلح طرفدار دولت و تحت پوشش حملات هوایی روسیه برای دستیابی به پایگاه، دست به عملیات گسترده‌ای زدند.

عصر روز سه‌شنبه یکی از سربازان سوری در گفتگو با تلویزیون دولتی سوریه گفت: «ما در داخل پایگاه هوایی هستیم، دوستان را ملاقات کرده و اوضاع خوب است.»

حمله روز سه‌شنبه پیروزی مهمی برای سوریه در برابر داعش که کنترل نیمی از سوریه را در دست دارد، محسوب می‌شود.

پیش از این تلاش‌های نیروهای سوریه برای آزاد کردن این پایگاه هوایی بی‌نتیجه بود، ولی حملات هوایی روسیه به این منطقه باعث تضعیف داعش شده است.

نیروهای داعش از سال ۲۰۱۳، نزدیک به ۱۰۰۰ سرباز را در داخل این پایگاه به محاصره درآورده و سربازان داخل پایگاه با وجود حملات انتحاری متعدد موفق به حفظ این مکان شده بودند.

یکی دیگر از افسران ارتش سوریه در گفتگو با تلویزیون دولتی سوریه گفت: « با آزادی کویروس مناطق دیگر را نیز آزاد خواهیم کرد.»

اپک‌‌‌‌‌‌‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌‌‌‌‌‌‌‏شود

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی