Search
Asset 2

هانس زیمر دیگر موسیقی تجاری برای فیلم‌‌‌‌‏های ابرقهرمانی نمی‌‌‌‌‏سازد

هانس زیمر در هشتادوهفتمین مراسم اسکار، فوریه ۲۰۱۵ (Frazer Harrison/Getty Images)
هانس زیمر در هشتادوهفتمین مراسم اسکار، فوریه ۲۰۱۵ (Frazer Harrison/Getty Images)

این آهنگساز در ۳۰ مارس اعلام کرد که دیگر برای فیلم‌‌‌‌‏های اَبَر‌‌‌‌‏قهرمانی آهنگ نمی‌‌‌‌‏سازد. او تاکید داشت که ارائه یک موسیقی نو در این زمینه بسیار سخت است.

زیمر در مصاحبه خود با بی‌‌‌‌‏بی‌‌‌‌‏سی بیان کرد که او بخش بزرگی از زندگی خود را صرف ساختن موسیقی برای فیلم‌‌‌‌‏های اَبَر‌‌‌‌‏قهرمانی کرده است.

زیمر در برنامه هارد‌‌‌‌‏تالک بی‌‌‌‌‏بی‌‌‌‌‏سی گفت:« من موسیقی فیلم «بتمن شروع می‌‌‌‌‏کند» را ۱۲ سال پیش برای کریستوفر نولان ساختم. ممکن است «شوالیه تاریکی سه‌‌‌‌‏گانه» برای شما تنها ۳ فیلم باشد، اما برای من ۱۱ سال از عمرم است.»
او اخیرا موسیقی متن فیلم بسیار موفق« بتمن و سوپرمن: طلوع عدالت» را ساخت و اعلام کرد آهنگسازی برای این فیلم برایش بسیار سخت بود.

دادخواهی برای موسیقی فیلم «۱۲ سال بردگی» – آهنگسازی ادعا کرد هانس زیمر از تکه‌‌‌‌‏های آهنگ او در موسیقی این فیلم استفاده کرده است.

«هیچکس نمی‌‌‌‌‏تواند بخاطر پول آهنگ بسازد، برای ساختن موسیقی شما باید الهام بگیرید و پول خیلی الهام بخش نیست»

او بیان کرد:«ساختن یک موسیقی متفاوت برای این فیلم بسیار سخت بود». زیمر برای ساختن این مجموعه با تام هالکوبورخ آهنگساز فیلم «مد مکس:جاده‌‌‌‌‏ی خشم» همکاری کرد.

زیمر برای بیش از ۱۵۰ فیلم آهنگسازی کرده است که از آنها می‎‌‌‌‌‏توان به«شیر‌‌‌‌‏شاه» و «۱۲سال بردگی» اشاره کرد.

اما کجا باید فیلم‌‌‌‌‏های اَبَر‌‌‌‌‏قهرمانی را رها کرد؟ استیون اسپیلبرگ در مصاحبه خود با خبرگذاری آسوشیتد اینگونه به این سوال پاسخ می‌‌‌‌‏دهد:
«همانطور که ما شاهد کنار رفتن فیلم‌‌‌‌‏های وسترن بودیم زمانی هم شاهد این اتفاق برای فیلم‌‌‌‌‏های اَبَر‌‌‌‌‏قهرمانی خواهیم بود.» او اضافه کرد: «این بدین معنی نیست که ساخت این سبک فیلم‌‌‌‌‏ها برای همیشه متوقف خواهد شد و دیگر چنین فیلم‌‌‌‌‏هایی ساخته نخواهند شد.»

اما به‌‌‌‌‏ نظر زیمر توقف ساخت فیلم‌‌‌‌‏های اَبَر‌‌‌‌‏قهرمانی به این زودی اتفاق نمی‌‌‌‌‏افتد: «هنوز تعدادی اَبَر‌‌‌‌‏قهرمان درون ما وجود دارد.»
چه چیزی می‌‌‌‌‏تواند یک اَبَر‌‌‌‌‏قهرمان را زنده نگه دارد؟ طبق گفته های زیمر:« پول نمی‌‌‌‌‏تواند. هیچکس نمی‌‌‌‌‏تواند بخاطر پول آهنگ بسازد، برای ساختن موسیقی شما باید الهام بگیرید و پول خیلی الهام بخش نیست.»

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی