logo_eet

هنرنمایی همایون شجریان در رونمایی از آلبوم «طریق عشق»

Homayoun Shajarian (Mohammad Hassanzadeh)
Homayoun Shajarian (Mohammad Hassanzadeh)
همایون شجریان (محمد حسن‌ زاده)
همایون شجریان (محمد حسن‌ زاده)

طریق عشق نام آلبوم جدید محمدرضا شجریان است که امروز در تالار وحدت طی مراسمی از آن رونمایی شد. زنده یاد پرویز مشکاتیان آهنگساز این آلبوم بوده است.

محمدرضا شجریان غایب بزرگ این مراسم بود. طی این رویداد با هنرنمایی همایون شجریان و همراهی سهراب پورناظری قطعات «گفتم آهن‌دلی کنم چندی» از آلبوم «رندان مست» محمد‌رضا شجریان و «الا یا ایها الساقی» و همچنین یک قطعه بی‌کلام اجرا شد.

به گزارش خبر آنلاین همایون پس از قرار گرفتن روی صحنه تالار که مملو از جمعیت بود خطاب به حضار گفت: «هر بار در جمع شما قرار می‌گیریم احساس کوچکی می‌کنم. حتما شما هم احساس می‌کنید که جای من این جا نبود و جای پدر این جا بود.»

او افزود: «پدر به دلیل وضعیت جسمانی‌شان فعلا نمی‌توانند از منزل خارج شوند و در حال گذراندن دوره‌های فیزیوتراپی هستند و امیدواریم هر چه زودتر به روال عادی زندگی برگردند و فعالیت خود را از سر بگیرند.» او ادامه داد: «خوشحالم که امروز بیژن کامکار و اردشیر کامکار، از اعضای گروه عارف در این اجرا ما را همراهی می‌کنند.»

آلبوم موسیقی «طریق عشق» با همکاری گروه عارف و با اشعاری از حافظ و مولانا تهیه و در سال ۱۹۸۹ در اروپا اجرا شده است. اعضای گروه عارف در این آلبوم زنده‌یاد پرویز مشکاتیان سرپرست گروه و نوازنده سنتور، داریوش پیرنیاکان نوازنده تار، جمشید عندلیبی نوازنده نی، محمد فیروزی نوازنده عود، اردشیر کامکار نوازنده کمانچه، بیژن کامکار نوازنده رباب و دف و ارژنگ کامکار نوازنده تنبک هستند.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *